– with a fresh fruity taste, sweetened with steviol‑glycosides from stevia, with more than 84% protein
Mandarine 500 g
134
Rating 4.6/5, 134 reviews
£37.99
(£7.60 / 100 g)
1 Minute Protein Oatmeal
– ultra creamy, 25 g protein per serving, high in fibre
Vanilla cream 400 g
92
Rating 4.7/5, 92 reviews
£6.49
(£1.62 / 100 g)
-14 %
Weekly Offers
Turkey Breast
– large cuts of succulent poultry meat, from ethical farms, ready for immediate consumption
With salt and pepper 300 g (3 x 100 g)
218
Rating 4.8/5, 218 reviews
£6.54
Previous Price: £7.69
(£2.18 / 100 g)
Protein Brownie Mix
– for preparing a gluten-free dessert, with milk protein, easy preparation
400 g
11
Rating 4.6/5, 11 reviews
£8.99
(£2.25 / 100 g)
Wild Salmon Fillets
– clean Keta salmon fillets, caught in Pacific waters, a source of complete protein, without artificial preservatives
In brine 120 g
93
Rating 4.6/5, 93 reviews
£4.69
(£3.91 / 100 g)
-23 %
Weekly Offers
Wild Salmon Fillets
– clean Keta salmon fillets, caught in Pacific waters, a source of complete protein, without artificial preservatives
In tomato sauce 120 g
36
Rating 4.4/5, 36 reviews
£4.21
Previous Price: £5.49
(£3.51 / 100 g)
-15 %
Weekly Offers
Chicken Breast in Brine
– large pieces of juicy meat for immediate consumption, from verified farms, without preservatives
With salt and pepper 500 g
17
Rating 4.8/5, 17 reviews
£10.19
Previous Price: £11.99
(£2.04 / 100 g)
1 Minute Protein Oatmeal
– ultra creamy, 25 g protein per serving, high in fibre
White Chocolate and Blueberry 400 g
33
Rating 4.7/5, 33 reviews
£6.49
(£1.62 / 100 g)
Organic Umami Mushroom Blend
– natural umami seasoning in organic quality, for a deeper and fuller taste of dishes without glutamates
60 g
25
Rating 4.7/5, 25 reviews
£4.29
(£7.15 / 100 g)
Organic Peanut Butter Powder
– 100% gently roasted peanuts, high in fibre and protein
Fine 450 g
431
Rating 4.6/5, 431 reviews
£15.99
(£3.55 / 100 g)
-15 %
Weekly Offers
Organic legume pasta
– in organic quality, gluten‑free, ready in just 8 minutes
Red lentil fusilli 250 g
34
Rating 4.6/5, 34 reviews
£2.20
Previous Price: £2.59
(£0.88 / 100 g)
Organic Cocoa Powder
– Criollo variety, non‑alkalized, from organic farming
Unroasted 150 g
14
Rating 5.0/5, 14 reviews
£5.49
(£3.66 / 100 g)
Protein Milkshake
– milk protein drink with a creamy taste, 33 g protein per serving, low in lactose
Creamy matcha latte 330 ml
106
Rating 4.2/5, 106 reviews
£2.99
(£0.91 / 100 ml)
Tuna Tomato Sauce
– Mildly spicy Italian pasta sauce made from organic tomatoes, with tuna from sustainable fishing, without preservatives.
Cayenne pepper 200 g
62
Rating 4.8/5, 62 reviews
£3.69
(£1.85 / 100 g)
Tuna Tomato Sauce
– Mildly spicy Italian pasta sauce made from organic tomatoes, with tuna from sustainable fishing, without preservatives.
Olives & capers 200 g
17
Rating 4.8/5, 17 reviews
£3.69
(£1.85 / 100 g)
1 Minute Protein Oatmeal
– ultra creamy, 25 g protein per serving, high in fibre
Raspberryand blueberry no added sugar 400 g
12
Rating 4.4/5, 12 reviews
£6.99
(£1.75 / 100 g)
-15 % SALE15
Native Goat Protein
– native goat protein with A2 casein, slow absorption, gently sweetened with monk fruit
Velvet vanilla 500 g
17
Rating 4.7/5, 17 reviews
£39.99
(£8 / 100 g)
Cheese Crisps
– crispy snack made from ripe Latvian cheese, 50% protein content, lactose‑free
Spicy paprika 50 g
10
Rating 4.5/5, 10 reviews
£2.59
(£5.18 / 100 g)
Cheese Crisps
– crispy snack made from ripe Latvian cheese, 50% protein content, lactose‑free
Oregano and basil 50 g
17
Rating 4.7/5, 17 reviews
£2.59
(£5.18 / 100 g)
Plant based 🌱
Clear Plant Protein
– vegan protein lemonade with 75% protein, only 7 ingredients, sweetened with steviol glycosides
Peach iced tea
40
Rating 3.8/5, 40 reviews
from £2.29
(from £5.71 / 100 g)
Plant based 🌱
Clear Plant Protein
– vegan protein lemonade with 75% protein, only 7 ingredients, sweetened with steviol glycosides
Mango and orange
40
Rating 3.8/5, 40 reviews
£2.29
(£11.45 / 100 g)
-19 %
Weekly Offers
Plant Based Protein
– pea and brown rice protein powder – great taste, complete amino acid profile, plant-based
Chocolate 1 000 g
182
Rating 3.8/5, 182 reviews
£35.99
Previous Price: £44.96
(£3.60 / 100 g)
New
Protein Pancake & Waffle Mix Low Sugar
– for preparing protein waffles or pancakes in less than 10 minutes, with 35% milk protein and low sugar content
Unflavoured 420 g
124
Rating 4.5/5, 124 reviews
£8.49
(£2.02 / 100 g)
New
Plant Based Protein 2.0
– pea protein supplemented with L‑methionine, quality portion of protein in every serving, without thickeners and artificial colorants
Salted caramel 1 000 g
2
Rating 4.0/5, 2 reviews
£44.99
(£4.50 / 100 g)
Protein Pancake & Waffle Mix
– make your own protein waffles or pancakes in less than 10 minutes, with high milk protein
Pecans with cinnamon 420 g
161
Rating 4.5/5, 161 reviews
£8.49
(£2.02 / 100 g)
Protein Crispies
– super crunchy protein balls with complete protein, great with cereals, porridges, and yoghurts
Unflavoured 250 g
262
Rating 4.7/5, 262 reviews
£10.49
(£4.20 / 100 g)
Protein Mug Cake Mix
– fluffy and supple texture, 20 g protein per serving, high quality protein with gradual release
Chocolate and hazelnut 420 g
282
Rating 4.7/5, 282 reviews
£9.99
(£2.38 / 100 g)
Collagen Complex
– supports skin, nails, and hair health – made from 3 certified collagen sources with a refreshing flavour
Strawberry and banana 300 g
157
Rating 4.5/5, 157 reviews
£24.99
(£8.33 / 100 g)
-15 % SALE15
Intra Workout
– drink with carbohydrate, electrolytes and caffeine for prolonged exertion, food supplement
Peach and orange 750 g
67
Rating 4.4/5, 67 reviews
£27.99
(£3.73 / 100 g)
Protein Cookie
– a delicious gluten-free biscuit packed with high-quality protein and fibre
Coconut and almonds 80 g
133
Rating 4.4/5, 133 reviews
£2.69
(£3.36 / 100 g)
Protein Energy Bar
– provides energy and quality protein, honest Czech production, 100% natural ingredients, balanced macronutrient ratio
Peanuts 40 g
74
Rating 4.5/5, 74 reviews
£1.97
(£4.93 / 100 g)
Organic Protein Crispbread
– high protein and fibre content, gluten-free, 100% plant composition
Herbs 100 g (2 x 50 g)
227
Rating 4.7/5, 227 reviews
£1.79
(£1.79 / 100 g)
Great value
Weekly Offers
Meal Shake
– protein drink with complex carbohydrates and minimal fats, 400 kcal per serving, contains vitamins and minerals, naturally flavored and sweetened
Vanilla 900 g
91
Rating 4.6/5, 91 reviews
£19.62
(£2.18 / 100 g)
Great value
Weekly Offers
Meal Shake
– protein drink with complex carbohydrates and minimal fats, 400 kcal per serving, contains vitamins and minerals, naturally flavored and sweetened
Creamy oats 900 g
36
Rating 4.7/5, 36 reviews
£19.26
(£2.14 / 100 g)
-11 %
Weekly Offers
Creamy Beef
– R2E Stroganoff-style meat, filling and protein-packed, made from fresh ingredients, without preservatives or additives
400 g
18
Rating 4.7/5, 18 reviews
£7.30
Previous Price: £8.29
(£1.83 / 100 g)
Greens Mix
– 13 active ingredients including 4 superfoods, Chlorella and spirulina help support vitality and the immune system, Food supplement
Green apple without caffeine 300 g
216
Rating 4.2/5, 216 reviews
£22.99
(£7.66 / 100 g)
Organic Pumpkin Seeds
– unroasted organic pumpkin seeds, high in protein
500 g
7
Rating 4.5/5, 7 reviews
£6.99
(£1.40 / 100 g)
Protein Mug Cake Mix
– fluffy and supple texture, 20 g protein per serving, high quality protein with gradual release
Chocolate brownie 700 g
442
Rating 4.8/5, 442 reviews
£14.99
(£2.14 / 100 g)
-15 %
Weekly Offers
Grass-Fed Demi Glace
– gourmet base for sauces, made from grass-fed beef and bones, only natural high-quality ingredients
150 g
18
Rating 3.1/5, 18 reviews
£5.94
Previous Price: £6.99
(£3.96 / 100 g)
87% Baking Protein
– Denmark-sourced unflavoured protein powder – designed for kitchen use, super smooth texture, low lactose
1 000 g
103
Rating 4.9/5, 103 reviews
£39.99
(£4 / 100 g)
Organic Steak Strips
– strips of dried meat from premium cow breeds, more than 92% quality beef in each package, practical snack for travels
Chilli 25 g
48
Rating 4.7/5, 48 reviews
£3.49
(£13.96 / 100 g)
Organic Steak Strips
– strips of dried meat from premium cow breeds, more than 92% quality beef in each package, practical snack for travels
Black pepper 25 g
46
Rating 4.7/5, 46 reviews
£3.49
(£13.96 / 100 g)
1 Minute Protein Oatmeal
– ultra creamy, 25 g protein per serving, high in fibre
Strawberry mousse 400 g
176
Rating 4.6/5, 176 reviews
£5.99
(£1.50 / 100 g)
Improved recipe
1 Minute Protein Oatmeal
– ultra creamy, 25 g protein per serving, high in fibre
Peanut butter with caramel 400 g
179
Rating 4.5/5, 179 reviews
£6.49
(£1.62 / 100 g)
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Unflavoured 1 000 g
100
Rating 4.4/5, 100 reviews
£44.99
(£4.50 / 100 g)
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Vanilla 1 000 g
125
Rating 4.4/5, 125 reviews
£44.99
(£4.50 / 100 g)
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Strawberry 1 000 g
89
Rating 4.2/5, 89 reviews
£44.99
(£4.50 / 100 g)
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate 1 000 g
90
Rating 4.6/5, 90 reviews
£44.99
(£4.50 / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate and hazelnut 900 g
128
Rating 4.5/5, 128 reviews
£44.97
(£5 / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate 900 g
112
Rating 4.7/5, 112 reviews
£44.99
(£5 / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Unflavoured 900 g
245
Rating 4.4/5, 245 reviews
£44.99
(£5 / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Vanilla 30 g
135
Rating 4.7/5, 135 reviews
£2.49
(£8.30 / 100 g)
-35 %
Weekly Offers
Tuna Burger
– ready-to-eat tuna burgers with a pinch of salt, in extra virgin olive oil
170 g
13
Rating 4.9/5, 13 reviews
£4.83
Previous Price: £7.49
(£2.84 / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Banana 1 000 g
1115
Rating 4.3/5, 1115 reviews
£49.99
(£5 / 100 g)
Free shipping
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Banana 2 000 g
1115
Rating 4.3/5, 1115 reviews
£89.99
(£4.50 / 100 g)
Free shipping
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Strawberry milkshake 2 000 g
1210
Rating 4.4/5, 1210 reviews
£89.99
(£4.50 / 100 g)
Free shipping
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Cinnamon Roll 2 000 g
2322
Rating 4.3/5, 2322 reviews
£89.99
(£4.50 / 100 g)
Free shipping
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Salted caramel 2 000 g
2120
Rating 4.3/5, 2120 reviews
£89.99
(£4.50 / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Salted caramel 300 g (10 x 30g)
2120
Rating 4.3/5, 2120 reviews
£21.99
(£7.33 / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.