– from the milk of New Zealand grass‑fed cows, without lecithins, rich, full taste, ultrafiltered
Bourbon vanilla 1 000 g
3
Rating 3.7/5, 3 reviews
£39.99
(£4 / 100 g)
Trouble Protein Bar
– creamy protein bar, with 29% of high quality protein, without preservatives and dyes
Milky coconut 55 g
2440
Rating 4.8/5, 2440 reviews
£2.99
(£5.44 / 100 g)
Organic Extra Virgin Olive Oil Spray
– cold-pressed, extra virgin cooking oil
200 ml
235
Rating 4.9/5, 235 reviews
£6.99
(£3.50 / 100 ml)
-7 %
Olive Oil Trio
– trio of oils, cold‑pressed, from Spanish and Italian olives, ideal for cold dishes
£18.01
Previous Price: £19.57
Double Trouble Protein Bar
– two-layer chocolate-covered bar, 29% high quality protein, without preservatives and colourings
Blueberry cheesecake 55 g
1803
Rating 4.7/5, 1803 reviews
£2.99
(£5.44 / 100 g)
Double Trouble Protein Bar
– two-layer chocolate-covered bar, 29% high quality protein, without preservatives and colourings
Crispy Choconut Cream 55 g
1797
Rating 4.6/5, 1797 reviews
£2.99
(£5.44 / 100 g)
Pizza Base
– for the preparation of homemade Italian pizza, only 5 natural ingredients
280 g (2 x 140 g)
1745
Rating 4.7/5, 1745 reviews
£1.99
(£0.71 / 100 g)
Double Trouble Protein Bar
– two-layer chocolate-covered bar, 29% high quality protein, without preservatives and colourings
Pistachios 55 g
868
Rating 4.7/5, 868 reviews
£3.29
(£5.98 / 100 g)
-15 %
Taste Them All Pack
– Taste all chocolate covered best-selling trouble bars with a soft base
£28.20
Previous Price: £33.19
Double Trouble Protein Bar
– two-layer chocolate-covered bar, 29% high quality protein, without preservatives and colourings
Salted caramel peanut 55 g
2626
Rating 4.7/5, 2626 reviews
£2.99
(£5.44 / 100 g)
-11 %
Electrolyte Drink
– drink with electrolytes, coconut water, no refined sugar, sweetened with steviol‑glycosides from stevia
12× juicy mango 500 ml
554
Rating 4.6/5, 554 reviews
£23.16
Previous Price: £26.28
(£0.39 / 100 ml)
Tuna in Brine
– hand-processed, super juicy and from sustainable fishing
120 g
404
Rating 4.7/5, 404 reviews
£1.99
(£1.66 / 100 g)
Double Trouble Protein Bar
– two-layer chocolate-covered bar, 29% high quality protein, without preservatives and colourings
Hazelnut cream 55 g
2212
Rating 4.7/5, 2212 reviews
£2.99
(£5.44 / 100 g)
Electrolyte Drink
– drink with electrolytes, coconut water, no refined sugar, sweetened with steviol‑glycosides from stevia
Juicy mango 500 ml
554
Rating 4.6/5, 554 reviews
£2.19
(£0.44 / 100 ml)
Chicken Breasts
– large chunks of lean meat, from verified farms, preservative-free
With salt and pepper 100 g
521
Rating 4.8/5, 521 reviews
£2.49
(£2.49 / 100 g)
Organic 1 Minute Tortilla
– wholemeal tortilla wraps with no preservatives, made with only 6 ingredients
225 g (3 pcs)
476
Rating 3.8/5, 476 reviews
£1.79
(£0.80 / 100 g)
Protein Milkshake
– milk protein drink with a creamy taste, 33 g protein per serving, low in lactose
Cocoa 330 ml
873
Rating 4.7/5, 873 reviews
£2.99
(£0.91 / 100 ml)
Double Trouble Protein Bar
– two-layer chocolate-covered bar, 29% high quality protein, without preservatives and colourings
Chocolate with cream 55 g
1192
Rating 4.7/5, 1192 reviews
£2.99
(£5.44 / 100 g)
Double Trouble Protein Bar
– two-layer chocolate-covered bar, 29% high quality protein, without preservatives and colourings
Peanut butter & raspberry jelly 55 g
788
Rating 4.7/5, 788 reviews
£2.99
(£5.44 / 100 g)
Mini Pizza Base
– for making homemade mini pizzas or tacos, only 4 natural ingredients
200 g (8 x 25 g)
515
Rating 5.0/5, 515 reviews
£1.79
(£0.90 / 100 g)
Ghee Spray with Avocado Oil
– clarified butter with avocado oil in spray, lactose‑free, with practical dispenser
200 ml
283
Rating 4.9/5, 283 reviews
£6.69
(£3.35 / 100 ml)
Creatine
– pure micronized creatine monohydrate, highly absorbable, HPLC tested, supports strength and performance
Unflavoured 500 g
183
Rating 4.8/5, 183 reviews
£18.99
(£3.80 / 100 g)
Double Trouble Protein Bar
– two-layer chocolate-covered bar, 29% high quality protein, without preservatives and colourings
Velvet Coco Almond 55 g
1801
Rating 4.7/5, 1801 reviews
£2.99
(£5.44 / 100 g)
-30 %
Weekly Offers
Organic Peanut Butter
– 100% from gently air‑roasted peanuts and salt
Crunchy 1 000 g
738
Rating 4.8/5, 738 reviews
£6.29
Previous Price: £8.99
(£0.63 / 100 g)
Organic Peanut Butter
– 100% from gently air‑roasted peanuts and salt
3× Crunchy 1 000 g
738
Rating 4.8/5, 738 reviews
£18.87
(£0.63 / 100 g)
Organic Peanut Butter
– 100% from gently air‑roasted peanuts and salt
Smooth 350 g
2381
Rating 4.8/5, 2381 reviews
£4.99
(£1.43 / 100 g)
Avocado Oil Spray
– premium Hass variety from Kenya, with a practical dispenser
200 ml
365
Rating 4.9/5, 365 reviews
£5.49
(£2.75 / 100 ml)
Magnesium Bisglycinate
– highly absorbable magnesium – daily support for sleep, muscle recovery and cramp prevention
200 capsules
623
Rating 4.9/5, 623 reviews
£21.99
(£0.11 / 1 capsule)
Double Trouble Protein Bar
– two-layer chocolate-covered bar, 29% high quality protein, without preservatives and colourings
Vanilla salted caramel 55 g
583
Rating 4.7/5, 583 reviews
£2.99
(£5.44 / 100 g)
Electrolyte Drink
– drink with electrolytes, coconut water, no refined sugar, sweetened with steviol‑glycosides from stevia
Elderflower 500 ml
326
Rating 4.5/5, 326 reviews
£2.19
(£0.44 / 100 ml)
Omega-3
– natural form of triglycerides, high oxidative stability, EPA and DHA contribute to the maintenance of normal vision, brain and heart function
16 mm 90 capsules
190
Rating 4.7/5, 190 reviews
£11.99
(£0.13 / 1 capsule)
-12 %
Drink Them All
– taste our milk protein drinks, 33 g of protein per pack, low in lactose
£15.78
Previous Price: £17.94
Magnesium Bisglycinate
– highly absorbable magnesium – daily support for sleep, muscle recovery and cramp prevention
90 capsules
623
Rating 4.9/5, 623 reviews
£11.99
(£0.13 / 1 capsule)
Sandwich Bread
– 100% natural, fluffy, wholewheat bread, only 7 ingredients
370 g
375
Rating 4.8/5, 375 reviews
£2.99
(£0.81 / 100 g)
Chicory Syrup
– natural sweetener with fibre and no added sugar, contains only naturally occurring sugars
350 g
304
Rating 4.6/5, 304 reviews
£3.49
(£1 / 100 g)
Vitamin D3+K2
– vitamin D contributes to the maintenance of normal muscle function, vitamin K contributes to the maintenance of normal bone condition, with MCT oil, food supplement
30 ml
129
Rating 4.8/5, 129 reviews
£15.99
(£53.30 / 100 ml)
Protein Milkshake
– milk protein drink with a creamy taste, 33 g protein per serving, low in lactose
Vanilla 330 ml
1008
Rating 4.7/5, 1008 reviews
£2.99
(£0.91 / 100 ml)
Electrolyte Drink
– drink with electrolytes, coconut water, no refined sugar, sweetened with steviol‑glycosides from stevia
Clementine lemon 500 ml
422
Rating 4.5/5, 422 reviews
£2.19
(£0.44 / 100 ml)
-2 %
Weekly Offers
Ketchup No Added Sugar
– only 7 natural ingredients, traditional artisanal production, soft texture, no preservatives
310 g
125
Rating 4.5/5, 125 reviews
£1.75
Previous Price: £1.79
(£0.56 / 100 g)
-19 %
Weekly Offers
Chicken Breasts
– large chunks of lean meat, from verified farms, preservative-free
With salt and pepper 300 g (3 x 100 g)
521
Rating 4.8/5, 521 reviews
£6.22
Previous Price: £7.77
(£2.07 / 100 g)
-11 %
Electrolyte Drink
– drink with electrolytes, coconut water, no refined sugar, sweetened with steviol‑glycosides from stevia
12× clementine lemon 500 ml
422
Rating 4.5/5, 422 reviews
£23.16
Previous Price: £26.28
(£0.39 / 100 ml)
Protein Granola
– flakes and nuts baked into large crunchy clusters, enriched with milk protein crisps, a simple snack and the basis for a nutritious breakfast
Cinnamon Crunch 350 g
872
Rating 4.7/5, 872 reviews
£8.29
(£2.37 / 100 g)
Salmon Fillets
– Norwegian farmed salmon, rich in omega‑3 and high in protein
170 g
249
Rating 4.3/5, 249 reviews
£2.59
(£1.52 / 100 g)
Protein Milkshake
– milk protein drink with a creamy taste, 33 g protein per serving, low in lactose
Coconut cream 330 ml
836
Rating 4.8/5, 836 reviews
£2.99
(£0.91 / 100 ml)
Trouble Protein Bar
– creamy protein bar, with 29% of high quality protein, without preservatives and dyes
Peanut butter cups 55 g
1229
Rating 4.6/5, 1229 reviews
£2.99
(£5.44 / 100 g)
Organic Whole Grain Toast Bread
– toast bread made from 7 natural ingredients originating from Italy, traditional artisanal production, soft texture, without preservatives
400 g
84
Rating 4.8/5, 84 reviews
£3.29
(£0.82 / 100 g)
Protein Iced Coffee
– refreshing drink with 33g milk protein, Robusta coffee with a nutty profile, lactose-free and preservative-free
Caramel latte 330 ml
932
Rating 4.8/5, 932 reviews
£2.99
(£0.91 / 100 ml)
Protein Iced Coffee
– refreshing drink with 33g milk protein, Robusta coffee with a nutty profile, lactose-free and preservative-free
Milky Cacao 330 ml
236
Rating 4.8/5, 236 reviews
£2.99
(£0.91 / 100 ml)
Granola
– baked flakes and nuts in large crunchy clusters, hand processed in small batches for maximum freshness
Maple pecan 400 g
1508
Rating 4.8/5, 1508 reviews
£8.99
(£2.25 / 100 g)
Granola
– baked flakes and nuts in large crunchy clusters, hand processed in small batches for maximum freshness
Ultimate chocolate 400 g
933
Rating 4.8/5, 933 reviews
£9.99
(£2.50 / 100 g)
Gluten Free 1 Minute Oats
– ultra creamy wholewheat oats from Finland, ready in under a minute
500 g
234
Rating 4.9/5, 234 reviews
£1.79
(£0.36 / 100 g)
Ashwagandha
– strong KSM‑66 extract, a range of benefits for supporting vitality and cognitive functions, food supplement
90 capsules
85
Rating 4.6/5, 85 reviews
£17.99
(£0.20 / 1 capsule)
Flavour Drops
– sweetener of natural origin from stevia, without calories, colorants, or artificial flavors, does not raise blood sugar
Vanilla 50 ml
681
Rating 4.6/5, 681 reviews
£6.69
(£13.38 / 100 ml)
Chicory Syrup
– natural sweetener with fibre and no added sugar, contains only naturally occurring sugars
700 g
304
Rating 4.6/5, 304 reviews
£7.29
(£1.04 / 100 g)
Organic Nut Butter Cups
– a cup full of creamy filling, without preservatives, made from ingredients from organic farming
Coffee and nut butter 39 g (3 x 13 g)
398
Rating 4.5/5, 398 reviews
£2.29
(£5.87 / 100 g)
Organic Plant Protein Energy Balls
– soft snack filled with liquid filling, sprinkled with nuts, premium organic ingredients, combination of rice and pea protein
Pistachios 45 g (3 x 15 g)
266
Rating 4.5/5, 266 reviews
£2.49
(£5.53 / 100 g)
Protein Milkshake
– milk protein drink with a creamy taste, 33 g protein per serving, low in lactose
Strawberry 330 ml
412
Rating 4.6/5, 412 reviews
£2.99
(£0.91 / 100 ml)
-20 % PROTEIN20
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Vanilla 1 000 g
3179
Rating 4.6/5, 3179 reviews
£49.99
(£5 / 100 g)
Ketchup No Added Sugar
– only 7 natural ingredients, traditional artisanal production, soft texture, no preservatives
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.