– simple ingredients and a fresh taste, in the form of a soluble powder, food supplement
Raspberry lemonade 320 g
629
Rating 4.7/5, 629 reviews
£17.99
(£5.62 / 100 g)
-14 %
Weekly Offers
Organic Edamame Beans
– young soybeans with a high protein content, ready to eat, a quick way to enrich any meal
200 g
17
Rating 4.2/5, 17 reviews
£1.44
Previous Price: £1.69
(£0.72 / 100 g)
Vitamin C
– 500mg of ascorbic acid per capsule – contributes to normal immune system function and helps reduce tiredness and fatigue
90 capsules
33
Rating 4.8/5, 33 reviews
£7.99
(£0.09 / 1 capsule)
Chia Seeds
– chia seeds from Paraguay rich in omega-3
250 g
88
Rating 4.9/5, 88 reviews
£2.49
(£1 / 100 g)
Organic Energy Ball
– Organic fruit balls with filling, high fibre content, vegan and gluten‑free
Almonds with raspberry jam 30 g
681
Rating 4.3/5, 681 reviews
£1.57
(£5.23 / 100 g)
Duck Pate
– high meat content, no nitrites, no stabilisers, no artificial preservatives
100 g
73
Rating 4.7/5, 73 reviews
£2.69
(£2.69 / 100 g)
Hummus
– chickpea spread made with olive oil and tahini – creamy texture, delicate flavour, 100% natural, no seed oils
Natural 140 g
285
Rating 4.6/5, 285 reviews
£1.99
(£1.42 / 100 g)
Protein Nut Spread
– 100% natural nut butter with grass-fed protein
Hazelnut cream chocolate bar 350 g
2422
Rating 4.8/5, 2422 reviews
£10.49
(£3 / 100 g)
Organic Peanut Butter
– 100% from gently air‑roasted peanuts and salt
Smooth 1 000 g
2381
Rating 4.8/5, 2381 reviews
£9.99
(£1 / 100 g)
Organic Protein Corn Chips
– slowly roasted corn chips in extra virgin olive oil, vegetable protein source, gluten-free and lactose-free
Onions with cheese 60 g
150
Rating 4.7/5, 150 reviews
£2.19
(£3.65 / 100 g)
1 Minute Protein Oatmeal
– ultra creamy, 25 g protein per serving, high in fibre
Coconut cream
508
Rating 4.5/5, 508 reviews
from £6.49
(from £1.25 / 100 g)
1 Minute Protein Oatmeal
– ultra creamy, 25 g protein per serving, high in fibre
Cinnamon Roll 400 g
340
Rating 4.6/5, 340 reviews
£6.47
(£1.62 / 100 g)
Creatine Creapure®
– with German trademark, increases physical performance during successive short‑term intervals, food supplement
Unflavoured 500 g
238
Rating 4.6/5, 238 reviews
£35.99
(£7.20 / 100 g)
Electrolytes
– simple ingredients and a fresh taste, in the form of a soluble powder, food supplement
Mango & grapefruit 320 g
561
Rating 4.7/5, 561 reviews
£17.99
(£5.62 / 100 g)
Turkey Breast
– large cuts of succulent poultry meat, from ethical farms, ready for immediate consumption
With salt and pepper 100 g
218
Rating 4.8/5, 218 reviews
£2.49
(£2.49 / 100 g)
Organic Peanut Butter Powder
– 100% gently roasted peanuts, high in fibre and protein
Fine 200 g
431
Rating 4.6/5, 431 reviews
£8.99
(£4.50 / 100 g)
Everything Bagel Blend
– seasoning blend of seeds, onion, and garlic, ideal for homemade bagels and avocado toast
70 g
25
Rating 4.5/5, 25 reviews
£3.59
(£5.13 / 100 g)
Electrolyte Drink
– drink with electrolytes, coconut water, no refined sugar, sweetened with steviol‑glycosides from stevia
Grapefruit 500 ml
102
Rating 4.4/5, 102 reviews
£1.99
(£0.40 / 100 ml)
-15 %
Organic Protein Corn Chips
– slowly roasted corn chips in extra virgin olive oil, vegetable protein source, gluten-free and lactose-free
12× Onions with cheese 60 g
150
Rating 4.7/5, 150 reviews
£22.32
Previous Price: £26.28
(£3.10 / 100 g)
Zinc
– chelated zinc bisglycinate, providing 100% RI per capsule, supports immune system
90 capsules
287
Rating 4.8/5, 287 reviews
£6.49
(£0.07 / 1 capsule)
Organic Baking Powder
– phosphate-free cream of tartar powder for healthier baking
150 g
85
Rating 4.9/5, 85 reviews
£2.49
(£1.66 / 100 g)
Organic Japanese Matcha
– traditional finely ground green tea from young leaves from the slopes of Japan's Shizuoka
50 g
133
Rating 4.5/5, 133 reviews
£6.49
(£12.98 / 100 g)
Vitamin D3
– vegan liquid drops with highly absorbable cholecalciferol – supports immunity and bone health
90 capsules
34
Rating 5.0/5, 34 reviews
£8.99
(£0.10 / 1 capsule)
Mustard
– full‑fat, without chemical preservatives, from non‑defatted seeds
350 g
178
Rating 4.9/5, 178 reviews
£1.29
(£0.37 / 100 g)
Organic Whole Grain Rye Bread
– high-fibre rye bread, made from only 7 ingredients
With chia seeds 375 g
158
Rating 4.6/5, 158 reviews
£1.59
(£0.42 / 100 g)
Coconut Oil Cooking Spray
– made from fragrant Philippine coconuts, with practical dispenser
200 ml
141
Rating 4.6/5, 141 reviews
£5.99
(£3 / 100 ml)
Iron bisglycinate + Vitamin C
– chelated iron bisglycinate with vitamin C for higher absorption – supports the immune system and reduces fatigue
90 capsules
56
Rating 4.8/5, 56 reviews
£6.99
(£0.08 / 1 capsule)
Granola
– baked flakes and nuts in large crunchy clusters, hand processed in small batches for maximum freshness
Coconut with chocolate 400 g
373
Rating 4.8/5, 373 reviews
£8.99
(£2.25 / 100 g)
Organic Ketchup
– full of organic tomatoes and lower sugar content
480 g
155
Rating 4.9/5, 155 reviews
£3.49
(£0.73 / 100 g)
Organic Nut Butter Cups
– a cup full of creamy filling, without preservatives, made from ingredients from organic farming
Peanut Butter 39 g (3 x 13 g)
1659
Rating 4.5/5, 1659 reviews
£2.29
(£5.87 / 100 g)
Freeze Dried Strawberries
– 100% fruit, gently freeze‑dried, with a divine crunch and the taste of fresh strawberries
100 g
275
Rating 4.8/5, 275 reviews
£6.99
(£6.99 / 100 g)
Pinsa Base
– Roman pizza ready in 10 minutes, soft in the middle with crispy edges
250 g
204
Rating 4.7/5, 204 reviews
£2.49
(£1 / 100 g)
Organic Energy Ball
– Organic fruit balls with filling, high fibre content, vegan and gluten‑free
Cocoa with peanut butter 30 g
673
Rating 4.2/5, 673 reviews
£1.57
(£5.23 / 100 g)
White Tuna Fillets in Organic Extra Virgin Olive Oil
– juicy pieces of meat, sustainable fishing
200 g
24
Rating 4.5/5, 24 reviews
£6.49
(£3.25 / 100 g)
Organic Energy Cookie
– soft and smooth texture, high fibre content, practical pocket snack
Chocolate with hazelnuts 40 g
581
Rating 4.5/5, 581 reviews
£1.29
(£3.23 / 100 g)
Protein Granola
– flakes and nuts baked into large crunchy clusters, enriched with milk protein crisps, a simple snack and the basis for a nutritious breakfast
Salted caramel white chocolate 350 g
555
Rating 4.7/5, 555 reviews
£8.29
(£2.37 / 100 g)
Protein Granola
– flakes and nuts baked into large crunchy clusters, enriched with milk protein crisps, a simple snack and the basis for a nutritious breakfast
Pistachio, White Chocolate & Cranberry 350 g
319
Rating 4.9/5, 319 reviews
£8.49
(£2.43 / 100 g)
Organic Oat Sticks
– crunchy sticks rich in fibre, 100% natural ingredients, no refined vegetable oils
Sea salt 50 g
326
Rating 4.7/5, 326 reviews
£0.79
(£1.58 / 100 g)
Organic Vegan Sugo
– sauce from juicy Italian tomatoes, with extra virgin olive oil
With basil 180 g
575
Rating 4.9/5, 575 reviews
£2.39
(£1.33 / 100 g)
Organic Mini Cookies
– gluten-free oat biscuits full of nuts and chocolate
Cashews, chocolate and walnuts 100 g
801
Rating 4.6/5, 801 reviews
£2.69
(£2.69 / 100 g)
Hair, Nails & Skin
– beauty vitamin complex enhanced with minerals and proven ProBeautyShield® probiotics
90 capsules
50
Rating 4.3/5, 50 reviews
£16.99
(£0.19 / 1 capsule)
B-Complex
– full spectrum of B vitamins, in optimal amounts, without fillers
90 capsules
36
Rating 4.8/5, 36 reviews
£9.99
(£0.11 / 1 capsule)
Magnesium Malate
– 110 mg of magnesium per capsule, in the form of magnesium malate, food supplement
90 capsules
74
Rating 4.8/5, 74 reviews
£9.99
(£0.11 / 1 capsule)
1 Minute Protein Rice Porridge
– gluten-free porridge with a creamy consistency, made from premium organic rice, without dyes and preservatives
Chocolate chip 400 g
396
Rating 4.7/5, 396 reviews
£5.69
(£1.42 / 100 g)
Organic Coconut Bar
– RAW coconut bar with almonds, sweetened with Italian blossom honey, gluten‑free
30 g
100
Rating 4.8/5, 100 reviews
£1.29
(£4.30 / 100 g)
Gluten Free Wholegrain Jumbo Oats
– Whole grain gluten‑free flakes from Finland with a distinctive nutty taste
750 g
37
Rating 4.8/5, 37 reviews
£2.99
(£0.40 / 100 g)
Sweet Nuts Topping
– sweet topping, extra creamy texture, practical dosing
Salted caramel peanut 270 g
439
Rating 4.9/5, 439 reviews
£6.29
(£2.33 / 100 g)
Pre‑Workout
– blend for preparing a beverage containing caffeine, taurine, and L‑theanine, caffeine helps improve alertness and concentration, intended for use before physical activity, food supplement
Lemon iced tea 240 g
190
Rating 4.3/5, 190 reviews
£15.99
(£6.66 / 100 g)
Organic Energy Ball
– Organic fruit balls with filling, high fibre content, vegan and gluten‑free
Pistachio cream 30 g
321
Rating 4.0/5, 321 reviews
£1.56
(£5.20 / 100 g)
Magnesium Malate
– 110 mg of magnesium per capsule, in the form of magnesium malate, food supplement
200 capsules
74
Rating 4.8/5, 74 reviews
£18.99
(£0.09 / 1 capsule)
Protein Nut Spread
– 100% natural nut butter with grass-fed protein
Almonds white chocolate coconut 350 g
1117
Rating 4.8/5, 1117 reviews
£9.99
(£2.85 / 100 g)
Creatine
– pure micronized creatine monohydrate, highly absorbable, HPLC tested, supports strength and performance
Mango and orange 500 g
303
Rating 4.7/5, 303 reviews
£18.99
(£3.80 / 100 g)
Creatine
– pure micronized creatine monohydrate, highly absorbable, HPLC tested, supports strength and performance
Unflavoured 180 capsules
183
Rating 4.8/5, 183 reviews
£17.99
(£0.10 / 1 capsule)
Organic Plant Protein Energy Balls
– soft snack filled with liquid filling, sprinkled with nuts, premium organic ingredients, combination of rice and pea protein
Cocoa 45 g (3 x 15 g)
168
Rating 4.5/5, 168 reviews
£2.49
(£5.53 / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑fed Collagen Drink + Vitamin C
– grass‑fed collagen peptides powder – supports skin and nail health, and joint function
Mango 200 g
145
Rating 4.8/5, 145 reviews
£13.99
(£7 / 100 g)
Rice Noodles
– dried gluten-free rice noodles, tagliatelle type, fine texture, ready in 2 minutes
Ø 1 mm 240 g
36
Rating 4.7/5, 36 reviews
£2.29
(£0.95 / 100 g)
Organic Protein Corn Chips
– slowly roasted corn chips in extra virgin olive oil, vegetable protein source, gluten-free and lactose-free
BBQ 60 g
139
Rating 4.8/5, 139 reviews
£2.19
(£3.65 / 100 g)
1 Minute Protein Oatmeal
– ultra creamy, 25 g protein per serving, high in fibre
Chocolate brownie 400 g
246
Rating 4.6/5, 246 reviews
£6.49
(£1.62 / 100 g)
Apple Chips
– dried ultra crispy slices, made from premium apples, no frying, no sulphites
Cinnamon 30 g
191
Rating 4.8/5, 191 reviews
£1.49
(£4.97 / 100 g)
Multivitamin For Men
– complex multivitamin with minerals, antioxidants, adaptogens and probiotics, specially designed for the needs of the male body
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.