– extra strong kicker, with caffeine for performance support, contains beta-alanine, choline, taurine and powerful natural extracts
2 flavours
51
Rating 4.2/5, 51 reviews
£32.99
(£7.33 / 100 g)
Selenium and Zinc Complex
– selenium & zinc contribute to the normal function of the immune system, highly absorbable forms, food supplement
90 capsules
3
Rating 4.4/5, 3 reviews
£11.99
(£0.13 / 1 capsule)
Creatine Creapure®
– with German trademark, increases physical performance during successive short‑term intervals, food supplement
Unflavoured 300 g
238
Rating 4.6/5, 238 reviews
£26.99
(£9 / 100 g)
-12 %
Weekly Offers
Organic Adaptogenic Coffee
– 100% arabica blend with mushrooms and ashwagandha, highly concentrated organic extracts, MCT powder as a source of energy, food supplement
180 g
22
Rating 3.8/5, 22 reviews
£17.59
Previous Price: £19.99
(£9.77 / 100 g)
Electrolytes
– simple ingredients and a fresh taste, in the form of a soluble powder, food supplement
Watermelon 320 g
232
Rating 4.6/5, 232 reviews
£17.96
(£5.61 / 100 g)
Electrolytes + EAA
– combo of 9 essential amino acids and 4 electrolytes, sweetened with steviol‑glycosides, food supplement
Mango & grapefruit 400 g
59
Rating 4.4/5, 59 reviews
£19.99
(£5 / 100 g)
Electrolytes
– simple ingredients and a fresh taste, in the form of a soluble powder, food supplement
Mandarine 320 g
93
Rating 4.7/5, 93 reviews
£17.99
(£5.62 / 100 g)
Liposomal Vitamin D3
– vitamin D3 in liposomal form for protection of the active ingredient during passage through the digestive tract, in vegan capsules
90 capsules
5
Rating 4.0/5, 5 reviews
£12.99
(£0.14 / 1 capsule)
Creatine
– pure micronized creatine monohydrate, highly absorbable, HPLC tested, supports strength and performance
Unflavoured 300 g
183
Rating 4.8/5, 183 reviews
£12.79
(£4.26 / 100 g)
Collagen Drink
– collagen with Verisol® bovine peptides, combined with fruit juices
Peach and passion fruit 330 ml
48
Rating 4.7/5, 48 reviews
£2.49
(£0.75 / 100 ml)
Collagen Drink
– collagen with Verisol® bovine peptides, combined with fruit juices
Raspberry 330 ml
47
Rating 4.6/5, 47 reviews
£2.49
(£0.75 / 100 ml)
Cod Liver Oil
– from Icelandic cod, supports normal condition of bones, heart and vision, food supplement
25 mm 60 capsules
£10.99
(£0.18 / 1 capsule)
Creatine Creapure®
– with German trademark, increases physical performance during successive short‑term intervals, food supplement
Lemon 120 tablets
1
Rating 5.0/5, 1 review
£22.99
(£0.19 / 1 tablet)
Multivitamin Gummies
– jelly candies with no added sugar, suitable for children from 3 years, food supplement
Apple 60 pcs
7
Rating 4.6/5, 7 reviews
£6.99
New
Electrolytes + Creatine
– for intensive training sessions, hydration and creatine phosphate resynthesis, hypo‑isotonic drink, food supplement
Mango & passion fruit 330 g
1
Rating 5.0/5, 1 review
£17.99
(£5.45 / 100 g)
Greens Flavour Mix
– value pack of 2 greens flavors, with 13 active ingredients including 4 superfoods, supporting immunity and digestive health
£45.98
Synephrine
– bitter orange extract, 10mg per tablet, boosts metabolic rate
90 tablets
14
Rating 4.5/5, 14 reviews
£8.99
(£0.10 / 1 tablet)
MCT Coconut Oil C8
– with high caprylic acid content, 100% natural origin, from Sri Lanka
500 ml
23
Rating 5.0/5, 23 reviews
£13.99
(£2.80 / 100 ml)
Tribulus Terrestris
– extra strong extract supporting body and muscle tone, energy and natural immunity, standardized to 40% protodioscin and 90% saponins, in vegan capsules
90 capsules
10
Rating 4.0/5, 10 reviews
£19.99
(£0.22 / 1 capsule)
Korean Ginseng
– standardised red ginseng extract with 10% ginsenosides – supports immunity, libido, concentration, and memory
90 capsules
11
Rating 4.2/5, 11 reviews
£11.99
(£0.13 / 1 capsule)
L‑Theanine
– 100 mg of L‑theanine in 1 capsule, green tea extract, food supplement
90 capsules
16
Rating 4.2/5, 16 reviews
£7.59
(£0.08 / 1 capsule)
Multivitamin Complex
– 25 active ingredients, 100% of the daily dose of vitamins, with vitamin C contributing to normal immune function and nervous system activity.
90 capsules
22
Rating 4.8/5, 22 reviews
£19.99
(£0.22 / 1 capsule)
Cordyceps
– 40% mushroom extract from the Himalayas – for immune support and vitality
90 capsules
3
Rating 5.0/5, 3 reviews
£9.99
(£0.11 / 1 capsule)
Collagen Complex
– supports skin, nails, and hair health – made from 3 certified collagen sources with a refreshing flavour
Strawberry and banana 300 g
158
Rating 4.5/5, 158 reviews
£24.99
(£8.33 / 100 g)
Milk Thistle
– standardised 80% silymarin extract, contributes to normal digestion and liver function, antioxidant
90 capsules
16
Rating 4.3/5, 16 reviews
£8.99
(£0.10 / 1 capsule)
Calcium + Vitamin D3
– for the maintenance of normal bones and teeth, a highly absorbable form of calcium, in plant-based capsules
120 capsules
7
Rating 4.9/5, 7 reviews
£5.59
(£0.05 / 1 capsule)
Intra Workout
– drink with carbohydrate, electrolytes and caffeine for prolonged exertion, food supplement
Peach and orange 750 g
68
Rating 4.4/5, 68 reviews
£27.99
(£3.73 / 100 g)
Natural Caffeine
– coffee bean extract NATCAFF®, 100mg per tablet – supports both physical and mental performance
90 tablets
35
Rating 4.5/5, 35 reviews
£5.49
(£0.06 / 1 tablet)
-25 %
Weekly Offers
Magnesium Drink
– fruit drink with highly absorbable magnesium glycinate, prevents muscle cramps and fatigue
Lemon 325 g
111
Rating 4.6/5, 111 reviews
£12.74
Previous Price: £16.99
(£3.92 / 100 g)
-25 %
Weekly Offers
Magnesium Drink
– fruit drink with highly absorbable magnesium glycinate, prevents muscle cramps and fatigue
Green apple 325 g
208
Rating 4.4/5, 208 reviews
£12.74
Previous Price: £16.99
(£3.92 / 100 g)
Sensual Flow
– maca to promote fertility, muira puama to promote vitality, ashwagandha to promote mental well-being and relaxation
– revolutionary form with the ability to penetrate into the brain, extra high absorption, 100% pure Magtein® brand magnesium without fillers and additives
90 capsules
9
Rating 5.0/5, 9 reviews
£35.99
(£0.40 / 1 capsule)
Bromelain & Papain
– supports protein breakdown, enzymes from pineapple and papaya, strong dosage in a plant‑based capsule
90 capsules
4
Rating 5.0/5, 4 reviews
£13.99
(£0.16 / 1 capsule)
Shilajit
– Himalayan resin extract, high fulvic acid content
20% fulvic acid extract 90 capsules
21
Rating 4.7/5, 21 reviews
£9.99
(£0.11 / 1 capsule)
Omega-3
– natural form of triglycerides, high oxidative stability, EPA and DHA contribute to the maintenance of normal vision, brain and heart function
25 mm 60 capsules
190
Rating 4.7/5, 190 reviews
£12.99
(£0.22 / 1 capsule)
Grass‑Fed Bovine Colostrum
– lyophilized powder from first cow’s milk, min. 30% immunoglobulin IgG, food supplement
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.