– Aromatic blend of 7 spices with coconut sugar, for preparing a spiced drink with turmeric, ideal for lattes and baking
60 g
3
Rating 5.0/5, 3 reviews
£3.59
(£5.98 / 100 g)
New
Organic Oat Bar
– gluten-free bar with a soft and smooth texture, more than 30% nuts, a great source of fibre, no preservatives
Salted caramel 50 g
4
Rating 4.8/5, 4 reviews
£1.99
(£3.98 / 100 g)
-12 %
Weekly Offers
New
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Mango Black Tea 30 g
3
Rating 3.7/5, 3 reviews
£1.75
Previous Price: £1.99
(£5.83 / 100 g)
-10 %
Weekly Offers
New
Furikake Umami Topping
– Japanese‑inspired crunchy topping with sesame and nori, for rice, noodles, eggs, or poke bowls
50 g
2
Rating 5.0/5, 2 reviews
£3.59
Previous Price: £3.99
(£7.18 / 100 g)
New
Electrolytes + Creatine
– for intensive training sessions, hydration and creatine phosphate resynthesis, hypo‑isotonic drink, food supplement
Mango & passion fruit 330 g
1
Rating 5.0/5, 1 review
£17.99
(£5.45 / 100 g)
New
Protein Pancake & Waffle Mix Low Sugar
– for preparing protein waffles or pancakes in less than 10 minutes, with 35% milk protein and low sugar content
Unflavoured 420 g
125
Rating 4.5/5, 125 reviews
£8.49
(£2.02 / 100 g)
-10 %
Chocolate Coated Strawberries
– crisp, freeze-dried strawberries covered in dark chocolate with high content of cocoa, free of lecithins and polishes
3× dark chocolate 120 g
112
Rating 4.7/5, 112 reviews
£16.17
Previous Price: £17.97
(£4.49 / 100 g)
Greens Flavour Mix
– value pack of 2 greens flavors, with 13 active ingredients including 4 superfoods, supporting immunity and digestive health
£45.98
-12 %
Oat Bar Trio
– a pack of 3 gluten‑free bars with a soft texture, more than 30% nuts, source of fibre, no preservatives
£5.25
Previous Price: £5.97
Organic 1 Minute Sorghum Meal
– naturally gluten-free, high in fibre, ready in a minute
200 g
35
Rating 4.2/5, 35 reviews
£1.39
(£0.70 / 100 g)
Organic Coconut Oil
– unrefined, cold‑pressed virgin coconut oil – perfect for cooking and skincare
500 ml
87
Rating 5.0/5, 87 reviews
£6.99
(£1.40 / 100 ml)
-10 %
Chocolate Coated Strawberries
– crisp, freeze-dried strawberries covered in dark chocolate with high content of cocoa, free of lecithins and polishes
3× milk chocolate 120 g
108
Rating 4.8/5, 108 reviews
£16.17
Previous Price: £17.97
(£4.49 / 100 g)
Shaker
– bottle with internal strainer for quick mixing of the drink
Transparent white 300 ml
222
Rating 4.3/5, 222 reviews
£2.99
Salt Flakes
– crunchy salt crystals for decorating sweet and salty dishes
Sea salt flakes 125 g
48
Rating 4.8/5, 48 reviews
£1.79
(£1.43 / 100 g)
Organic Avocado Oil
– fragrant, unrefined, from noble Hass and Fuerte varieties
250 ml
33
Rating 4.8/5, 33 reviews
£6.99
(£2.80 / 100 ml)
Wildflower Honey
– from a Czech beekeeper from the pure nature of the Jeseniky Protected Landscape Area
720 g
75
Rating 4.9/5, 75 reviews
£7.59
(£1.05 / 100 g)
Synephrine
– bitter orange extract, 10mg per tablet, boosts metabolic rate
90 tablets
14
Rating 4.5/5, 14 reviews
£8.99
(£0.10 / 1 tablet)
-15 %
Weekly Offers
Extra Fruit Spread
– hand‑processed 100% fruit spread, without preservatives
Strawberry 200 g
398
Rating 4.5/5, 398 reviews
£5.94
Previous Price: £6.99
(£2.97 / 100 g)
Bourbon Vanilla Extract
– fragrant Bourbon vanilla from Madagascar
20 ml
22
Rating 4.1/5, 22 reviews
£8.49
(£42.45 / 100 ml)
MCT Coconut Oil C8
– with high caprylic acid content, 100% natural origin, from Sri Lanka
500 ml
23
Rating 5.0/5, 23 reviews
£13.99
(£2.80 / 100 ml)
Organic Maize for Popcorn
– whole blue corn kernels for homemade popcorn
350 g
21
Rating 4.9/5, 21 reviews
£2.99
(£0.85 / 100 g)
Forest Blossom Honey
– sweeten with Czech honey from blackberry and raspberry blossoms
720 g
33
Rating 5.0/5, 33 reviews
£8.99
(£1.25 / 100 g)
Freeze Dried Pineapple
– 100% gently dried pineapple chunks, naturally sweet with no added sugar
50 g
6
Rating 4.9/5, 6 reviews
£3.99
(£7.98 / 100 g)
Tribulus Terrestris
– extra strong extract supporting body and muscle tone, energy and natural immunity, standardized to 40% protodioscin and 90% saponins, in vegan capsules
90 capsules
10
Rating 4.0/5, 10 reviews
£19.99
(£0.22 / 1 capsule)
Stainless Steel Lunch Box
– lightweight and highly durable, no plastic, 100% leak-proof
1200 ml
69
Rating 4.9/5, 69 reviews
£17.59
Freeze Dried Dragon Fruit
– gently dried pink pitaya, no added sugar
50 g
41
Rating 3.5/5, 41 reviews
£4.49
(£8.98 / 100 g)
Korean Ginseng
– standardised red ginseng extract with 10% ginsenosides – supports immunity, libido, concentration, and memory
90 capsules
11
Rating 4.2/5, 11 reviews
£11.99
(£0.13 / 1 capsule)
L‑Theanine
– 100 mg of L‑theanine in 1 capsule, green tea extract, food supplement
90 capsules
16
Rating 4.2/5, 16 reviews
£7.59
(£0.08 / 1 capsule)
Mint Tea
– refreshing taste and aroma, whole peppermint leaves from Egypt with a touch of relaxation
30 g
39
Rating 4.8/5, 39 reviews
£1.19
(£3.97 / 100 g)
Hibiscus Tea
– dried Egyptian hibiscus flowers, intense taste and color
80 g
40
Rating 4.7/5, 40 reviews
£1.79
(£2.24 / 100 g)
Plant Protein Bar
– 100% plant-based protein bar with high-quality fava bean protein
Almonds/cocoa 50 g
355
Rating 4.0/5, 355 reviews
£2.29
(£4.58 / 100 g)
Chutney
– spicy with a pleasant sweetness, handmade Czech production in small batches
Onion with honey 200 g
148
Rating 4.7/5, 148 reviews
£6.49
(£3.25 / 100 g)
-2 %
Grips
– firmer grip on the trapeze without tearing palms
1 pair black
7
Rating 5.0/5, 7 reviews
£13.29
Previous Price: £13.59
Freeze Dried Dragon Fruit
– gently dried pink pitaya, no added sugar
100 g
41
Rating 3.5/5, 41 reviews
£7.59
(£7.59 / 100 g)
Organic Cookies
– A cookie to pair with your coffee or tea, 100% natural ingredients, sweetened with honey and cane sugar
Chlorella and orange 135 g (4 x 2 biscuits)
220
Rating 4.6/5, 220 reviews
£2.79
(£2.07 / 100 g)
Organic Cookies
– A cookie to pair with your coffee or tea, 100% natural ingredients, sweetened with honey and cane sugar
Coconut 135 g (4 x 2 biscuits)
320
Rating 4.7/5, 320 reviews
£2.79
(£2.07 / 100 g)
Fat Burner 2.0
– 10 active ingredients, a formula enriched with chromium to support effective macronutrient metabolism, food supplement
120 capsules
30
Rating 4.2/5, 30 reviews
£24.99
(£0.21 / 1 capsule)
Freeze Dried Blueberries
– rich taste and aroma, gently freeze‑dried, high fibre content
100 g
31
Rating 4.8/5, 31 reviews
£8.99
(£8.99 / 100 g)
Freeze Dried Sour Cherries
– gently freeze-dried, slightly sour taste, natural source of vitamins and melatonin
100 g
19
Rating 4.3/5, 19 reviews
£7.49
(£7.49 / 100 g)
Organic Miso
– Japanese-style white miso paste – salty and mildly spicy flavour, gluten-free, with no preservatives or GMOs
230 g
17
Rating 4.8/5, 17 reviews
£7.99
(£3.47 / 100 g)
Flapjack
– a soft oat bar with a high fibre content
Pear/honey 60 g
580
Rating 4.5/5, 580 reviews
£1.89
(£3.15 / 100 g)
Flapjack
– a soft oat bar with a high fibre content
Peanut Butter 60 g
769
Rating 4.5/5, 769 reviews
£1.89
(£3.15 / 100 g)
Flapjack
– a soft oat bar with a high fibre content
Coconut 60 g
661
Rating 4.7/5, 661 reviews
£1.86
(£3.10 / 100 g)
Organic Quinoa Crackers
– baked crunchy snack, without refined oils, rich source of fibre
Sesame 100 g
226
Rating 4.5/5, 226 reviews
£1.59
(£1.59 / 100 g)
Multivitamin Complex
– 25 active ingredients, 100% of the daily dose of vitamins, with vitamin C contributing to normal immune function and nervous system activity.
90 capsules
22
Rating 4.8/5, 22 reviews
£19.99
(£0.22 / 1 capsule)
Organic Whole Grain Oat Bread
– durable wholemeal bread, Bavarian raw materials and production, source of fibre, without preservatives
With rye and wheat germ 375 g
31
Rating 4.4/5, 31 reviews
£1.99
(£0.53 / 100 g)
Protein Crispies
– super crunchy protein balls with complete protein, great with cereals, porridges, and yoghurts
Unflavoured 250 g
262
Rating 4.7/5, 262 reviews
£10.49
(£4.20 / 100 g)
Cordyceps
– 40% mushroom extract from the Himalayas – for immune support and vitality
90 capsules
3
Rating 5.0/5, 3 reviews
£9.99
(£0.11 / 1 capsule)
Protein Mug Cake Mix
– fluffy and supple texture, 20 g protein per serving, high quality protein with gradual release
Chocolate and hazelnut 420 g
282
Rating 4.7/5, 282 reviews
£9.99
(£2.38 / 100 g)
Organic Rice Chocoballs
– super crunchy balls, clean ingredients without nonsense, a good layer of artisanal bean-to-bar chocolate
Milk chocolate 50 g
264
Rating 4.7/5, 264 reviews
£1.59
(£3.18 / 100 g)
Organic Rice Chocoballs
– super crunchy balls, clean ingredients without nonsense, a good layer of artisanal bean-to-bar chocolate
Dark chocolate 50 g
191
Rating 4.6/5, 191 reviews
£1.59
(£3.18 / 100 g)
Collagen Complex
– supports skin, nails, and hair health – made from 3 certified collagen sources with a refreshing flavour
Strawberry and banana 300 g
158
Rating 4.5/5, 158 reviews
£24.99
(£8.33 / 100 g)
Organic Rice Cakes
– puffed rice snack topped with chocolate or yoghurt, made from premium Italian rice and Dutch chocolate
Milk chocolate 100 g
166
Rating 4.8/5, 166 reviews
£1.99
(£1.99 / 100 g)
Organic Rice Cakes
– puffed rice snack topped with chocolate or yoghurt, made from premium Italian rice and Dutch chocolate
Dark chocolate 100 g
186
Rating 4.9/5, 186 reviews
£1.99
(£1.99 / 100 g)
Organic Rice Cakes
– puffed rice snack topped with chocolate or yoghurt, made from premium Italian rice and Dutch chocolate
Yoghurt 100 g
173
Rating 4.9/5, 173 reviews
£1.99
(£1.99 / 100 g)
Milk Thistle
– standardised 80% silymarin extract, contributes to normal digestion and liver function, antioxidant
90 capsules
16
Rating 4.3/5, 16 reviews
£8.99
(£0.10 / 1 capsule)
Calcium + Vitamin D3
– for the maintenance of normal bones and teeth, a highly absorbable form of calcium, in plant-based capsules
120 capsules
7
Rating 4.9/5, 7 reviews
£5.59
(£0.05 / 1 capsule)
Intra Workout
– drink with carbohydrate, electrolytes and caffeine for prolonged exertion, food supplement
Peach and orange 750 g
68
Rating 4.4/5, 68 reviews
£27.99
(£3.73 / 100 g)
Wildflower Honey
– from a Czech beekeeper from the pure nature of the Jeseniky Protected Landscape Area
320 g
75
Rating 4.9/5, 75 reviews
£4.49
(£1.40 / 100 g)
Protein Cookie
– a delicious gluten-free biscuit packed with high-quality protein and fibre
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.