– soft date base with almonds, enriched with bovine collagen peptides, high in protein
Raspberry/chocolate 60 g
4
Rating 5.0/5, 4 reviews
£2.79
(£4.65 / 100 g)
New
Chicken Jerky
– a proper portion of protein from chicken meat, without preservatives and flavorings, gently smoked and seasoned with sea salt
Sea salt 25 g
6
Rating 3.5/5, 6 reviews
£2.79
(£11.16 / 100 g)
New
Chicken Jerky
– a proper portion of protein from chicken meat, without preservatives and flavorings, gently smoked and seasoned with sea salt
Sea salt 50 g
6
Rating 3.5/5, 6 reviews
£4.49
(£8.98 / 100 g)
-15 % PROTEIN15
New
Plant Based Protein v2
– pea protein supplemented with L‑methionine, quality portion of protein in every serving, without thickeners and artificial colorants
Lemon cheesecake 1 000 g
7
Rating 4.0/5, 7 reviews
£44.99
(£4.50 / 100 g)
-15 % PROTEIN15
New
Plant Based Protein v2
– pea protein supplemented with L‑methionine, quality portion of protein in every serving, without thickeners and artificial colorants
Salted caramel 1 000 g
3
Rating 4.4/5, 3 reviews
£44.99
(£4.50 / 100 g)
Temporarily sold out
-15 % PROTEIN15
New
Grass‑fed Whey Protein 73
– from the milk of New Zealand grass‑fed cows, without lecithins, rich, full taste, ultrafiltered
Bourbon vanilla 1 000 g
3
Rating 3.7/5, 3 reviews
Temporarily sold out
Electrolyte Drink
– drink with electrolytes, coconut water, no refined sugar, sweetened with steviol‑glycosides from stevia
Cherry 500 ml
137
Rating 4.7/5, 137 reviews
Temporarily sold out
Electrolyte Drink
– drink with electrolytes, coconut water, no refined sugar, sweetened with steviol‑glycosides from stevia
Forest berries 500 ml
108
Rating 4.7/5, 108 reviews
Temporarily sold out
Electrolyte Drink
– drink with electrolytes, coconut water, no refined sugar, sweetened with steviol‑glycosides from stevia
Salty Lime 500 ml
96
Rating 3.9/5, 96 reviews
Temporarily sold out
Organic Plant Protein Mini Cookies
– 22% plant protein, with a chocolate coating and super soft filling
Salted caramel peanut 50 g (2 x 25 g)
287
Rating 4.2/5, 287 reviews
Temporarily sold out
Grass-Fed
Organic Grass Fed Beef Jerky
– Estonian tender beef jerky with 99% meat from free-range young cattle
Sea salt 25 g
118
Rating 4.5/5, 118 reviews
Temporarily sold out
Electrolyte Complex
– natural electrolyte drink in sachets – supports hydration and electrolyte balance, sugar-free
Green peach 100 g (10 x 10 g)
29
Rating 4.6/5, 29 reviews
Temporarily sold out
Creatine Creapure®
– with German trademark, increases physical performance during successive short‑term intervals, food supplement
Unflavoured 300 capsules
238
Rating 4.6/5, 238 reviews
Temporarily sold out
-15 % PROTEIN15
Lactose-free
Lactose Free Whey Protein
– 75% protein content, lactose‑free, sweetened with steviol‑glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Chocolate shake 1 000 g
298
Rating 4.4/5, 298 reviews
Temporarily sold out
Lactose-free
Lactose Free Whey Protein
– 75% protein content, lactose‑free, sweetened with steviol‑glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Chocolate shake 30 g
298
Rating 4.4/5, 298 reviews
Temporarily sold out
Lactose-free
Lactose Free Whey Protein
– 75% protein content, lactose‑free, sweetened with steviol‑glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Vanilla cream 30 g
418
Rating 4.5/5, 418 reviews
Temporarily sold out
Lactose-free
Lactose Free Whey Protein
– 75% protein content, lactose‑free, sweetened with steviol‑glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Blueberry 30 g
211
Rating 4.1/5, 211 reviews
Temporarily sold out
Clear Whey Isolate
– with a fresh fruity taste, sweetened with steviol‑glycosides from stevia, with more than 84% protein
Peach fuzz 25 g
1001
Rating 4.3/5, 1001 reviews
Temporarily sold out
Clear Whey Isolate
– with a fresh fruity taste, sweetened with steviol‑glycosides from stevia, with more than 84% protein
Mandarine 25 g
135
Rating 4.6/5, 135 reviews
Temporarily sold out
Intra Workout
– drink with carbohydrate, electrolytes and caffeine for prolonged exertion, food supplement
Peach and orange 50 g
68
Rating 4.4/5, 68 reviews
Temporarily sold out
Energy & Focus Tabs
– caffeine, l-theanine and l-tyrosine tablest to support concentration and performance, sweetened with stevia
Orange 60 tablets
102
Rating 4.2/5, 102 reviews
Temporarily sold out
Energy & Focus Powder
– powdered drink with caffeine and magnesium to promote concentration and reduce fatigue, sweetened with steviol glycosides
Mango 195 g
53
Rating 4.5/5, 53 reviews
Temporarily sold out
Energy & Focus Powder
– powdered drink with caffeine and magnesium to promote concentration and reduce fatigue, sweetened with steviol glycosides
Peach 195 g
46
Rating 4.5/5, 46 reviews
Temporarily sold out
Cyclic Dextrine
– rapidly absorbable sugars in the form of cluster dextrin, energy before, during and after endurance performance, does not cause intestinal discomfort, Food supplement
900 g
1
Rating 5.0/5, 1 review
Temporarily sold out
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Red grapefruit no sweeteners 40 g
52
Rating 4.4/5, 52 reviews
Temporarily sold out
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Orange sweetened with steviol glycosides 40 g
100
Rating 4.5/5, 100 reviews
Temporarily sold out
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate and hazelnut 30 g
129
Rating 4.5/5, 129 reviews
Temporarily sold out
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate 30 g
112
Rating 4.7/5, 112 reviews
Temporarily sold out
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Unflavoured 30 g
247
Rating 4.5/5, 247 reviews
Temporarily sold out
Stimulant-Free Pre-Workout 3.0
– 7 active ingredients, including beetroot extract, L-citrulline and choline, without caffeine and beta-alanine
Strawberry & lime 390 g
38
Rating 4.2/5, 38 reviews
Temporarily sold out
-20 % PROTEIN20
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Unflavoured 2 000 g
3248
Rating 4.5/5, 3248 reviews
Temporarily sold out
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Cinnamon Roll 30 g
2324
Rating 4.3/5, 2324 reviews
Temporarily sold out
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Banana 30 g
1115
Rating 4.3/5, 1115 reviews
Temporarily sold out
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Vanilla 300 g (10 x 30g)
3180
Rating 4.6/5, 3180 reviews
Temporarily sold out
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Chocolate 300 g (10 x 30g)
344
Rating 4.5/5, 344 reviews
Temporarily sold out
-15 % PROTEIN15
Lactose-free
Lactose Free Whey Protein
– 75% protein content, lactose‑free, sweetened with steviol‑glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Vanilla cream 1 000 g
418
Rating 4.5/5, 418 reviews
Temporarily sold out
Clear Whey Isolate
– with a fresh fruity taste, sweetened with steviol‑glycosides from stevia, with more than 84% protein
Strawberry lemonade 25 g
962
Rating 4.3/5, 962 reviews
Temporarily sold out
Clear Whey Isolate
– with a fresh fruity taste, sweetened with steviol‑glycosides from stevia, with more than 84% protein
Pink grapefruit 25 g
596
Rating 4.4/5, 596 reviews
Temporarily sold out
Omega-3
– natural form of triglycerides, high oxidative stability, EPA and DHA contribute to the maintenance of normal vision, brain and heart function
25 mm 180 capsules
190
Rating 4.7/5, 190 reviews
Temporarily sold out
Grass-Fed
Grass-Fed Biltong
– juicy dried meat, slowly dried, grass-fed meat from Namibia
25 g
12
Rating 4.9/5, 12 reviews
Temporarily sold out
Grass-Fed
Grass-Fed Biltong
– juicy dried meat, slowly dried, grass-fed meat from Namibia
50 g
12
Rating 4.9/5, 12 reviews
Temporarily sold out
Electrolytes + EAA
– combo of 9 essential amino acids and 4 electrolytes, sweetened with steviol‑glycosides, food supplement
Bitter orange 400 g
25
Rating 4.5/5, 25 reviews
Temporarily sold out
Snack Bar
– A complete bar with a balanced ratio of macronutrients, an ideal snack for every day
Cashews and cinnamon 50 g
39
Rating 4.7/5, 39 reviews
Temporarily sold out
Wild Jerky
– premium jerky from wild game from Estonia, seasoned only with sea salt
Deer 25 g
25
Rating 4.9/5, 25 reviews
Temporarily sold out
Salmon Jerky
– premium salmon jerky, fish from sustainable farms in the Faroe Islands
40 g
19
Rating 4.7/5, 19 reviews
Temporarily sold out
-20 % PROTEIN20
Organic Whey Protein
– microfiltered whey concentrate from 100% natural ingredients, from organic cow's milk
Cocoa 1 000 g
16
Rating 4.3/5, 16 reviews
Temporarily sold out
L‑Tyrosine
– supports concentration and mental performance, suitable before demanding physical and mental activity, food supplement
90 capsules
3
Rating 4.7/5, 3 reviews
Temporarily sold out
New
Pure Electrolytes
– combo of 3 electrolytes, simple ingredients, unflavoured, no sugar or unnecessary additives, food supplement
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.