– natural extract from black Maca, supports libido and contributes to the maintenance of physical and mental health, Food supplement
90 capsules
13
Rating 4.6/5, 13 reviews
£10.49
(£0.12 / 1 capsule)
Coconut Cubes
– crispy freeze-dried fruit, covered with coconut milk, without lecithins and polishes
Blueberry 100 g
153
Rating 4.2/5, 153 reviews
£6.49
(£6.49 / 100 g)
Coconut Cubes
– crispy freeze-dried fruit, covered with coconut milk, without lecithins and polishes
Strawberry 100 g
113
Rating 4.4/5, 113 reviews
£6.49
(£6.49 / 100 g)
Mediterranean Risotto
– risotto with a mixture of Mediterranean vegetables and spices, 7 natural ingredients, for a quick and balanced meal
280 g
28
Rating 4.1/5, 28 reviews
£3.49
(£1.25 / 100 g)
Beef Neck
– tender beef without preservatives, 98% meat in each package, seasoned only with salt and pepper
100 g
56
Rating 3.4/5, 56 reviews
£3.29
(£3.29 / 100 g)
Duck Breast
– tender duck breast full of protein, from premium European farms, 98% meat in each package
100 g
32
Rating 4.7/5, 32 reviews
£3.99
(£3.99 / 100 g)
Organic Green Peas
– peas from Italian farms, in a BPA NI FREE can
160 g
11
Rating 4.7/5, 11 reviews
£1.39
(£0.87 / 100 g)
Organic Cannellini Beans
– white beans from Italian farms rich in protein, fibre, in a BPA NI FREE can
400 g
13
Rating 4.9/5, 13 reviews
£1.99
(£0.50 / 100 g)
Organic Borlotti Beans
– Beans from Italian farms rich in protein and fibre, in a BPA NI FREE can
400 g
13
Rating 4.7/5, 13 reviews
£1.69
(£0.42 / 100 g)
Coenzyme Q10
– ubiquinol with the most absorbable form on the market, supplemented with vitamin E
60 capsules
8
Rating 4.5/5, 8 reviews
£12.29
(£0.20 / 1 capsule)
Freeze Dried Bananas
– 100% gently dried fruit that is divinely crunchy and tastes like fresh
50 g
56
Rating 4.5/5, 56 reviews
£2.49
(£4.98 / 100 g)
1 Minute Protein Rice Porridge
– gluten-free porridge with a creamy consistency, made from premium organic rice, without dyes and preservatives
Milk Chocolate Hazelnut 400 g
127
Rating 4.7/5, 127 reviews
£5.69
(£1.42 / 100 g)
Marine Collagen Complex
– 2500 mg of branded fish collagen containing zinc, which contributes to the normal condition of skin, hair and nails, food supplement
150 capsules
19
Rating 4.6/5, 19 reviews
£11.99
(£0.08 / 1 capsule)
Freeze Dried Strawberries
– 100% fruit, gently freeze‑dried, with a divine crunch and the taste of fresh strawberries
50 g
275
Rating 4.8/5, 275 reviews
£3.79
(£7.58 / 100 g)
Organic Energy Ball
– Organic fruit balls with filling, high fibre content, vegan and gluten‑free
Strawberry jam 30 g
171
Rating 4.6/5, 171 reviews
£1.57
(£5.23 / 100 g)
Organic Energy Ball
– Organic fruit balls with filling, high fibre content, vegan and gluten‑free
Blueberry and apple 30 g
142
Rating 4.6/5, 142 reviews
£1.59
(£5.30 / 100 g)
Pre‑Workout
– blend for preparing a beverage containing caffeine, taurine, and L‑theanine, caffeine helps improve alertness and concentration, intended for use before physical activity, food supplement
Apple and kiwi 240 g
65
Rating 4.5/5, 65 reviews
£15.99
(£6.66 / 100 g)
Chilli Sauce
– spicy and rich taste, without artificial preservatives, colorants or thickeners
Mango Passion Fruit 185 ml
92
Rating 4.3/5, 92 reviews
£7.99
(£4.32 / 100 ml)
Sweet Chilli Sauce
– roasted bell peppers with chili peppers, balanced sweet and spicy flavor profile, without preservatives and thickeners
Mild 330 ml
166
Rating 4.5/5, 166 reviews
£4.99
(£1.51 / 100 ml)
Hummus
– chickpea spread made with olive oil and tahini – creamy texture, delicate flavour, 100% natural, no seed oils
Smoked paprika 140 g
215
Rating 4.5/5, 215 reviews
£1.99
(£1.42 / 100 g)
Energy & Focus Drink
– refreshing sparkling energy drink with caffeine to support physical and mental performance, sweetened with steviol‑glycosides, food supplement
Lemon and lime 330 ml
552
Rating 4.2/5, 552 reviews
£1.99
(£0.60 / 100 ml)
-12 %
Weekly Offers
Meatballs in Tomato Sauce
– R2E beef and pork meatballs in a rich tomato sauce, with a hint of thyme, gluten-free and without artificial preservatives
400 g
20
Rating 4.4/5, 20 reviews
£7.55
Previous Price: £8.59
(£1.89 / 100 g)
Ginkgo Biloba
– 24:6 standardised leaf extract – supports memory, brain health and blood circulation
90 capsules
9
Rating 4.6/5, 9 reviews
£16.99
(£0.19 / 1 capsule)
Joint Complex
– Glucosamine, chondroitin and MSM supplemented with Boswellia serrata resin extract to support normal joint health
90 capsules
13
Rating 4.2/5, 13 reviews
£11.99
(£0.13 / 1 capsule)
Greens Mix
– 13 active ingredients including 4 superfoods, Chlorella and spirulina help support vitality and the immune system, Food supplement
Lemonade 300 g
695
Rating 3.9/5, 695 reviews
£22.99
(£7.66 / 100 g)
Hydrolysed Fish Collagen
– collagen peptides Naticol®, food supplement
Unflavoured 250 g
17
Rating 4.8/5, 17 reviews
£17.99
(£7.20 / 100 g)
Grass-Fed
Organic Grass Fed Beef Jerky
– Estonian tender beef jerky with 99% meat from free-range young cattle
Sea salt 50 g
117
Rating 4.5/5, 117 reviews
£5.49
(£10.98 / 100 g)
-14 %
Weekly Offers
Organic Panko Breadcrumbs
– gluten‑free Japanese style breadcrumbs, made with corn, rice and chickpea flour
200 g
28
Rating 5.0/5, 28 reviews
£2.12
Previous Price: £2.49
(£1.06 / 100 g)
Zinc
– chelated zinc bisglycinate, providing 100% RI per capsule, supports immune system
200 capsules
287
Rating 4.8/5, 287 reviews
£9.99
(£0.05 / 1 capsule)
Nasal Strips
– adhesive nose strips for easier breathing, better sleep, reduced snoring – and ideal for athletes
30 pcs
69
Rating 3.6/5, 69 reviews
£6.99
Freeze Dried Mango
– 100% gently dried crunchy fruit without added sugar
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.