– creamy protein bar, with 29% of high quality protein, without preservatives and dyes
Milky coconut 55 g
2443
Rating 4.8/5, 2443 reviews
£2.99
(£5.44 / 100 g)
Double Trouble Protein Bar
– two-layer chocolate-covered bar, 29% high quality protein, without preservatives and colourings
Blueberry cheesecake 55 g
1810
Rating 4.7/5, 1810 reviews
£2.99
(£5.44 / 100 g)
Double Trouble Protein Bar
– two-layer chocolate-covered bar, 29% high quality protein, without preservatives and colourings
Crispy Choconut Cream 55 g
1800
Rating 4.6/5, 1800 reviews
£2.99
(£5.44 / 100 g)
Double Trouble Protein Bar
– two-layer chocolate-covered bar, 29% high quality protein, without preservatives and colourings
Pistachios 55 g
871
Rating 4.7/5, 871 reviews
£3.29
(£5.98 / 100 g)
-15 %
Taste Them All Pack
– Taste all chocolate covered best-selling trouble bars with a soft base
£28.20
Previous Price: £33.19
Double Trouble Protein Bar
– two-layer chocolate-covered bar, 29% high quality protein, without preservatives and colourings
Salted caramel peanut 55 g
2631
Rating 4.7/5, 2631 reviews
£2.99
(£5.44 / 100 g)
-11 %
Electrolyte Drink
– drink with electrolytes, coconut water, no refined sugar, sweetened with steviol‑glycosides from stevia
12× juicy mango 500 ml
556
Rating 4.6/5, 556 reviews
£23.16
Previous Price: £26.28
(£0.39 / 100 ml)
Double Trouble Protein Bar
– two-layer chocolate-covered bar, 29% high quality protein, without preservatives and colourings
Hazelnut cream 55 g
2216
Rating 4.7/5, 2216 reviews
£2.99
(£5.44 / 100 g)
Electrolyte Drink
– drink with electrolytes, coconut water, no refined sugar, sweetened with steviol‑glycosides from stevia
Juicy mango 500 ml
556
Rating 4.6/5, 556 reviews
£2.19
(£0.44 / 100 ml)
Double Trouble Protein Bar
– two-layer chocolate-covered bar, 29% high quality protein, without preservatives and colourings
Chocolate with cream 55 g
1196
Rating 4.7/5, 1196 reviews
£2.99
(£5.44 / 100 g)
Double Trouble Protein Bar
– two-layer chocolate-covered bar, 29% high quality protein, without preservatives and colourings
Peanut butter & raspberry jelly 55 g
792
Rating 4.7/5, 792 reviews
£2.99
(£5.44 / 100 g)
Creatine
– pure micronized creatine monohydrate, highly absorbable, HPLC tested, supports strength and performance
Unflavoured 500 g
183
Rating 4.8/5, 183 reviews
£18.99
(£3.80 / 100 g)
Double Trouble Protein Bar
– two-layer chocolate-covered bar, 29% high quality protein, without preservatives and colourings
Velvet Coco Almond 55 g
1803
Rating 4.7/5, 1803 reviews
£2.99
(£5.44 / 100 g)
-30 %
Weekly Offers
Organic Peanut Butter
– 100% from gently air‑roasted peanuts and salt
Crunchy 1 000 g
738
Rating 4.8/5, 738 reviews
£6.29
Previous Price: £8.99
(£0.63 / 100 g)
Omega-3
– natural form of triglycerides, high oxidative stability, EPA and DHA contribute to the maintenance of normal vision, brain and heart function
16 mm 90 capsules
190
Rating 4.7/5, 190 reviews
£11.99
(£0.13 / 1 capsule)
Organic Peanut Butter
– 100% from gently air‑roasted peanuts and salt
3× Crunchy 1 000 g
738
Rating 4.8/5, 738 reviews
£18.87
(£0.63 / 100 g)
Organic Peanut Butter
– 100% from gently air‑roasted peanuts and salt
Smooth 350 g
2386
Rating 4.8/5, 2386 reviews
£4.99
(£1.43 / 100 g)
Magnesium Bisglycinate
– highly absorbable magnesium – daily support for sleep, muscle recovery and cramp prevention
200 capsules
623
Rating 4.9/5, 623 reviews
£21.99
(£0.11 / 1 capsule)
Double Trouble Protein Bar
– two-layer chocolate-covered bar, 29% high quality protein, without preservatives and colourings
Vanilla salted caramel 55 g
586
Rating 4.7/5, 586 reviews
£2.99
(£5.44 / 100 g)
Electrolyte Drink
– drink with electrolytes, coconut water, no refined sugar, sweetened with steviol‑glycosides from stevia
Elderflower 500 ml
327
Rating 4.5/5, 327 reviews
£2.19
(£0.44 / 100 ml)
-12 %
Drink Them All
– taste our milk protein drinks, 33 g of protein per pack, low in lactose
£15.78
Previous Price: £17.94
Magnesium Bisglycinate
– highly absorbable magnesium – daily support for sleep, muscle recovery and cramp prevention
90 capsules
623
Rating 4.9/5, 623 reviews
£11.99
(£0.13 / 1 capsule)
Vitamin D3+K2
– vitamin D contributes to the maintenance of normal muscle function, vitamin K contributes to the maintenance of normal bone condition, with MCT oil, food supplement
30 ml
129
Rating 4.8/5, 129 reviews
£15.99
(£53.30 / 100 ml)
Electrolyte Drink
– drink with electrolytes, coconut water, no refined sugar, sweetened with steviol‑glycosides from stevia
Clementine lemon 500 ml
424
Rating 4.5/5, 424 reviews
£2.19
(£0.44 / 100 ml)
-11 %
Electrolyte Drink
– drink with electrolytes, coconut water, no refined sugar, sweetened with steviol‑glycosides from stevia
12× clementine lemon 500 ml
424
Rating 4.5/5, 424 reviews
£23.16
Previous Price: £26.28
(£0.39 / 100 ml)
Protein Granola
– flakes and nuts baked into large crunchy clusters, enriched with milk protein crisps, a simple snack and the basis for a nutritious breakfast
Cinnamon Crunch 350 g
876
Rating 4.7/5, 876 reviews
£8.29
(£2.37 / 100 g)
Trouble Protein Bar
– creamy protein bar, with 29% of high quality protein, without preservatives and dyes
Peanut butter cups 55 g
1229
Rating 4.6/5, 1229 reviews
£2.99
(£5.44 / 100 g)
Protein Iced Coffee
– refreshing drink with 33g milk protein, Robusta coffee with a nutty profile, lactose-free and preservative-free
Caramel latte 330 ml
932
Rating 4.8/5, 932 reviews
£2.99
(£0.91 / 100 ml)
Protein Iced Coffee
– refreshing drink with 33g milk protein, Robusta coffee with a nutty profile, lactose-free and preservative-free
Milky Cacao 330 ml
236
Rating 4.8/5, 236 reviews
£2.99
(£0.91 / 100 ml)
Granola
– baked flakes and nuts in large crunchy clusters, hand processed in small batches for maximum freshness
Maple pecan 400 g
1509
Rating 4.8/5, 1509 reviews
£8.99
(£2.25 / 100 g)
Granola
– baked flakes and nuts in large crunchy clusters, hand processed in small batches for maximum freshness
Ultimate chocolate 400 g
934
Rating 4.8/5, 934 reviews
£9.99
(£2.50 / 100 g)
Ashwagandha
– strong KSM‑66 extract, a range of benefits for supporting vitality and cognitive functions, food supplement
90 capsules
85
Rating 4.6/5, 85 reviews
£17.99
(£0.20 / 1 capsule)
Organic Nut Butter Cups
– a cup full of creamy filling, without preservatives, made from ingredients from organic farming
Coffee and nut butter 39 g (3 x 13 g)
399
Rating 4.5/5, 399 reviews
£2.29
(£5.87 / 100 g)
Organic Plant Protein Energy Balls
– soft snack filled with liquid filling, sprinkled with nuts, premium organic ingredients, combination of rice and pea protein
Pistachios 45 g (3 x 15 g)
266
Rating 4.5/5, 266 reviews
£2.49
(£5.53 / 100 g)
-20 % PROTEIN20
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Vanilla 1 000 g
3180
Rating 4.6/5, 3180 reviews
£49.99
(£5 / 100 g)
Electrolytes
– simple ingredients and a fresh taste, in the form of a soluble powder, food supplement
Raspberry lemonade 320 g
632
Rating 4.7/5, 632 reviews
£17.99
(£5.62 / 100 g)
New
Double Trouble Protein Bar
– two-layer chocolate-covered bar, 29% high quality protein, without preservatives and colourings
Banana jelly 55 g
16
Rating 4.8/5, 16 reviews
£2.99
(£5.44 / 100 g)
Vitamin C
– 500mg of ascorbic acid per capsule – contributes to normal immune system function and helps reduce tiredness and fatigue
90 capsules
33
Rating 4.8/5, 33 reviews
£7.99
(£0.09 / 1 capsule)
Organic Energy Ball
– Organic fruit balls with filling, high fibre content, vegan and gluten‑free
Almonds with raspberry jam 30 g
681
Rating 4.3/5, 681 reviews
£1.57
(£5.23 / 100 g)
Duck Pate
– high meat content, no nitrites, no stabilisers, no artificial preservatives
100 g
73
Rating 4.7/5, 73 reviews
£2.69
(£2.69 / 100 g)
Hummus
– chickpea spread made with olive oil and tahini – creamy texture, delicate flavour, 100% natural, no seed oils
Natural 140 g
286
Rating 4.6/5, 286 reviews
£1.99
(£1.42 / 100 g)
Protein Nut Spread
– 100% natural nut butter with grass-fed protein
Hazelnut cream chocolate bar 350 g
2423
Rating 4.8/5, 2423 reviews
£10.49
(£3 / 100 g)
Organic Peanut Butter
– 100% from gently air‑roasted peanuts and salt
Smooth 1 000 g
2386
Rating 4.8/5, 2386 reviews
£9.99
(£1 / 100 g)
Creatine Creapure®
– with German trademark, increases physical performance during successive short‑term intervals, food supplement
Unflavoured 500 g
238
Rating 4.6/5, 238 reviews
£35.99
(£7.20 / 100 g)
Electrolytes
– simple ingredients and a fresh taste, in the form of a soluble powder, food supplement
Mango & grapefruit 320 g
562
Rating 4.7/5, 562 reviews
£17.99
(£5.62 / 100 g)
Electrolyte Drink
– drink with electrolytes, coconut water, no refined sugar, sweetened with steviol‑glycosides from stevia
Grapefruit 500 ml
103
Rating 4.4/5, 103 reviews
£1.99
(£0.40 / 100 ml)
Zinc
– chelated zinc bisglycinate, providing 100% RI per capsule, supports immune system
90 capsules
287
Rating 4.8/5, 287 reviews
£6.49
(£0.07 / 1 capsule)
Organic Japanese Matcha
– traditional finely ground green tea from young leaves from the slopes of Japan's Shizuoka
50 g
133
Rating 4.5/5, 133 reviews
£6.49
(£12.98 / 100 g)
-25 %
Weekly Offers
Vitamin D3
– vegan liquid drops with highly absorbable cholecalciferol – supports immunity and bone health
90 capsules
34
Rating 5.0/5, 34 reviews
£6.74
Previous Price: £8.99
(£0.07 / 1 capsule)
Granola
– baked flakes and nuts in large crunchy clusters, hand processed in small batches for maximum freshness
Coconut with chocolate 400 g
374
Rating 4.8/5, 374 reviews
£8.99
(£2.25 / 100 g)
Organic Nut Butter Cups
– a cup full of creamy filling, without preservatives, made from ingredients from organic farming
Peanut Butter 39 g (3 x 13 g)
1659
Rating 4.5/5, 1659 reviews
£2.29
(£5.87 / 100 g)
Freeze Dried Strawberries
– 100% fruit, gently freeze‑dried, with a divine crunch and the taste of fresh strawberries
100 g
275
Rating 4.8/5, 275 reviews
£6.99
(£6.99 / 100 g)
Organic Energy Ball
– Organic fruit balls with filling, high fibre content, vegan and gluten‑free
Cocoa with peanut butter 30 g
674
Rating 4.2/5, 674 reviews
£1.57
(£5.23 / 100 g)
Organic Energy Cookie
– soft and smooth texture, high fibre content, practical pocket snack
Chocolate with hazelnuts 40 g
582
Rating 4.5/5, 582 reviews
£1.29
(£3.23 / 100 g)
Protein Granola
– flakes and nuts baked into large crunchy clusters, enriched with milk protein crisps, a simple snack and the basis for a nutritious breakfast
Salted caramel white chocolate 350 g
556
Rating 4.7/5, 556 reviews
£8.29
(£2.37 / 100 g)
Protein Granola
– flakes and nuts baked into large crunchy clusters, enriched with milk protein crisps, a simple snack and the basis for a nutritious breakfast
Pistachio, White Chocolate & Cranberry 350 g
320
Rating 4.9/5, 320 reviews
£8.49
(£2.43 / 100 g)
Hair, Nails & Skin
– beauty vitamin complex enhanced with minerals and proven ProBeautyShield® probiotics
90 capsules
50
Rating 4.3/5, 50 reviews
£16.99
(£0.19 / 1 capsule)
B-Complex
– full spectrum of B vitamins, in optimal amounts, without fillers
90 capsules
36
Rating 4.8/5, 36 reviews
£9.99
(£0.11 / 1 capsule)
Magnesium Malate
– 110 mg of magnesium per capsule, in the form of magnesium malate, food supplement
90 capsules
74
Rating 4.8/5, 74 reviews
£9.99
(£0.11 / 1 capsule)
Pre‑Workout
– blend for preparing a beverage containing caffeine, taurine, and L‑theanine, caffeine helps improve alertness and concentration, intended for use before physical activity, food supplement
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.