– super crunchy balls, clean ingredients without nonsense, a good layer of artisanal bean-to-bar chocolate
Dark chocolate 50 g
191
Rating 4.6/5, 191 reviews
£1.59
(£3.18 / 100 g)
Collagen Complex
– supports skin, nails, and hair health – made from 3 certified collagen sources with a refreshing flavour
Strawberry and banana 300 g
158
Rating 4.5/5, 158 reviews
£24.99
(£8.33 / 100 g)
Calcium + Vitamin D3
– for the maintenance of normal bones and teeth, a highly absorbable form of calcium, in plant-based capsules
120 capsules
7
Rating 4.9/5, 7 reviews
£5.59
(£0.05 / 1 capsule)
Intra Workout
– drink with carbohydrate, electrolytes and caffeine for prolonged exertion, food supplement
Peach and orange 750 g
68
Rating 4.4/5, 68 reviews
£27.99
(£3.73 / 100 g)
Chocolate Coated Raspberries
– freeze‑dried fruit covered in chocolate, high cocoa content, no polishing agents
Dark chocolate 150 g
77
Rating 4.8/5, 77 reviews
£7.99
(£5.33 / 100 g)
Chocolate Hazelnuts
– hand-picked nuts coated in a layer of chocolate, without polishing agents, produced in small batches for maximum freshness
Dark chocolate 250 g
50
Rating 4.9/5, 50 reviews
£10.99
(£4.40 / 100 g)
Natural Caffeine
– coffee bean extract NATCAFF®, 100mg per tablet – supports both physical and mental performance
90 tablets
35
Rating 4.5/5, 35 reviews
£5.49
(£0.06 / 1 tablet)
Magnesium Drink
– fruit drink with highly absorbable magnesium glycinate, prevents muscle cramps and fatigue
Lemon 325 g
111
Rating 4.6/5, 111 reviews
£16.99
(£5.23 / 100 g)
Magnesium Drink
– fruit drink with highly absorbable magnesium glycinate, prevents muscle cramps and fatigue
Green apple 325 g
208
Rating 4.4/5, 208 reviews
£16.99
(£5.23 / 100 g)
Chocolate Coated Strawberries
– crisp, freeze-dried strawberries covered in dark chocolate with high content of cocoa, free of lecithins and polishes
Milk chocolate 120 g
108
Rating 4.8/5, 108 reviews
£5.99
(£4.99 / 100 g)
Energy Bar
– gluten-free fruit bar, only from 4 natural ingredients, source of fibre
Blackcurrant 55 g
116
Rating 4.6/5, 116 reviews
£1.99
(£3.62 / 100 g)
Tropical Fruit Mix
– freeze-dried fruit blend, with 100% natural composition and perfect crunchiness
45 g
19
Rating 4.4/5, 19 reviews
£3.26
(£7.24 / 100 g)
Sensual Flow
– maca to promote fertility, muira puama to promote vitality, ashwagandha to promote mental well-being and relaxation
60 capsules
17
Rating 4.1/5, 17 reviews
£21.99
(£0.37 / 1 capsule)
Coconut Cubes
– crispy freeze-dried fruit, covered with coconut milk, without lecithins and polishes
Mango 100 g
106
Rating 4.2/5, 106 reviews
£6.49
(£6.49 / 100 g)
L-Glutamine
– fermented l-glutamine powder – supports muscle recovery, immunity, digestion, and brain health, ideal for athletes and those under stress
Unflavoured 500 g
19
Rating 4.7/5, 19 reviews
£14.99
(£3 / 100 g)
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Nude 600 ml
475
Rating 4.0/5, 475 reviews
£4.99
Greens Mix
– 13 active ingredients including 4 superfoods, Chlorella and spirulina help support vitality and the immune system, Food supplement
Green apple without caffeine 300 g
216
Rating 4.2/5, 216 reviews
£22.99
(£7.66 / 100 g)
Performance Multivitamin
– multivitamin for sportspeople, featuring a patented blend of 29 fruits and vegetables, a probiotic complex, and high bioavailability
90 capsules
13
Rating 4.9/5, 13 reviews
£21.99
(£0.24 / 1 capsule)
Mouth Tape
– hypoallergenic mouth strips designed to improve sleep, reduce snoring, helps mouth breathers, and promotes oral health
30 pcs
32
Rating 4.3/5, 32 reviews
£7.99
Protein Mug Cake Mix
– fluffy and supple texture, 20 g protein per serving, high quality protein with gradual release
Carrot cake 420 g
154
Rating 4.6/5, 154 reviews
£9.49
(£2.26 / 100 g)
Protein Mug Cake Mix
– fluffy and supple texture, 20 g protein per serving, high quality protein with gradual release
Chocolate brownie 700 g
444
Rating 4.8/5, 444 reviews
£14.99
(£2.14 / 100 g)
Prodigy Powder
– 4 natural extracts, patented form of citicoline Cognizin®, support for concentration thanks to caffeine, food supplement
Berry lemonade 195 g
23
Rating 4.6/5, 23 reviews
£17.99
(£9.23 / 100 g)
Fruit Moons
– crunchy cashew nuts coated in fruit powder, source of unsaturated fats, no added sugar, salt or preservatives
Mango 100 g
39
Rating 4.6/5, 39 reviews
£6.99
(£6.99 / 100 g)
Fruit Moons
– crunchy cashew nuts coated in fruit powder, source of unsaturated fats, no added sugar, salt or preservatives
Blueberry 100 g
19
Rating 3.9/5, 19 reviews
£6.59
(£6.59 / 100 g)
Freeze Dried Pineapple
– 100% gently dried pineapple chunks, naturally sweet with no added sugar
100 g
6
Rating 4.9/5, 6 reviews
£5.79
(£5.79 / 100 g)
Finger Tape
– cotton tape for reliable protection and support in weightlifting, gymnastics, climbing and other sports
5 cm x 10 m
5
Rating 5.0/5, 5 reviews
£3.49
Vegan Omega-3
– EPA and DHA-rich algae oil with vitamins D3 and K2 in a highly absorbable liquid form
90 ml
11
Rating 4.6/5, 11 reviews
£34.99
(£38.88 / 100 ml)
Prodigy Powder
– 4 natural extracts, patented form of citicoline Cognizin®, support for concentration thanks to caffeine, food supplement
Juicy Fruit 195 g
18
Rating 4.1/5, 18 reviews
£17.99
(£9.23 / 100 g)
Acetyl-L-Carnitine
– 500 mg Acetyl-L-Carnitine in one capsule
90 capsules
4
Rating 5.0/5, 4 reviews
£19.99
(£0.22 / 1 capsule)
EAA
– a dosage of 9 essential amino acids in 5 capsules, food supplement
150 capsules
7
Rating 4.3/5, 7 reviews
£22.99
(£0.15 / 1 capsule)
Evening Primrose Oil
– 1000 mg cold‑pressed evening primrose oil with 90 mg gamma‑linolenic acid in softgel capsules, food supplement
90 capsules
11
Rating 5.0/5, 11 reviews
£16.99
(£0.19 / 1 capsule)
Shaker Pro 2Go
– shaker with two storage compartments, metal spiral, and loop handle – ideal for protein powder or supplements
Velvet 450 ml + 150 ml + 100 ml
108
Rating 4.3/5, 108 reviews
£6.99
Magnesium Drink
– fruit drink with highly absorbable magnesium glycinate, prevents muscle cramps and fatigue
Forest fruit 325 g
72
Rating 4.7/5, 72 reviews
£16.99
(£5.23 / 100 g)
Nut Spread
– gourmet butters naturally flavored without artificial sweeteners
Peanuts with cocoa 1 000 g
562
Rating 4.6/5, 562 reviews
£13.99
(£1.40 / 100 g)
Nut Spread
– gourmet butters naturally flavored without artificial sweeteners
Salted caramel peanut 1 000 g
439
Rating 4.8/5, 439 reviews
£13.99
(£1.40 / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Strawberry with lime sweetened with steviol glycosides 800 g
84
Rating 4.5/5, 84 reviews
£13.99
(£1.75 / 100 g)
-12 %
Weekly Offers
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Strawberry with lime sweetened with steviol glycosides 40 g
84
Rating 4.5/5, 84 reviews
£1.31
Previous Price: £1.49
(£3.28 / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Red grapefruit no sweeteners 800 g
52
Rating 4.4/5, 52 reviews
£13.99
(£1.75 / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Tropical fruit sweetened with steviol glycosides 800 g
192
Rating 4.7/5, 192 reviews
£13.99
(£1.75 / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Tropical fruit sweetened with steviol glycosides 40 g
192
Rating 4.7/5, 192 reviews
£1.49
(£3.73 / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Orange sweetened with steviol glycosides 800 g
100
Rating 4.5/5, 100 reviews
£13.99
(£1.75 / 100 g)
-15 % PROTEIN15
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Unflavoured 1 000 g
100
Rating 4.4/5, 100 reviews
£44.99
(£4.50 / 100 g)
-15 % PROTEIN15
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Vanilla 1 000 g
126
Rating 4.4/5, 126 reviews
£44.99
(£4.50 / 100 g)
-15 % PROTEIN15
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Strawberry 1 000 g
90
Rating 4.2/5, 90 reviews
£44.99
(£4.50 / 100 g)
Organic Ceremonial Matcha
– ceremonial matcha from Shizuoka, Japan, with a slightly bitter umami taste, from the youngest leaves of the first spring harvest
30 g
13
Rating 5.0/5, 13 reviews
£24.99
(£83.30 / 100 g)
Energy Gel
– a source of fast energy and electrolytes, a combo of 3 fast-absorbing organic carbohydrates, for long-lasting, lower intensity activities
Mango 480 g (12 x 40 g)
188
Rating 4.5/5, 188 reviews
£20.99
(£4.37 / 100 g)
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Tangerine 400 ml
475
Rating 4.0/5, 475 reviews
£4.49
-20 % PROTEIN20
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate and hazelnut 900 g
129
Rating 4.5/5, 129 reviews
£44.97
(£5 / 100 g)
-20 % PROTEIN20
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate 900 g
112
Rating 4.7/5, 112 reviews
£44.99
(£5 / 100 g)
-20 % PROTEIN20
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
White chocolate 900 g
90
Rating 4.5/5, 90 reviews
£44.99
(£5 / 100 g)
-20 % PROTEIN20
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Unflavoured 900 g
246
Rating 4.5/5, 246 reviews
£44.99
(£5 / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Vanilla 30 g
135
Rating 4.7/5, 135 reviews
£2.49
(£8.30 / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
White chocolate 30 g
90
Rating 4.5/5, 90 reviews
£2.49
(£8.30 / 100 g)
Shaker Pro 2Go
– shaker with two storage compartments, metal spiral, and loop handle – ideal for protein powder or supplements
Coral 450 ml + 150 ml + 100 ml
108
Rating 4.3/5, 108 reviews
£6.99
Relax Tea
– natural blend of 6 herbs, relaxes the body and mind, supports digestion and mental well-being
50 g
25
Rating 5.0/5, 25 reviews
£3.39
(£6.78 / 100 g)
Organic Earl Grey
– loose black tea with bergamot oil
50 g
7
Rating 4.9/5, 7 reviews
£4.49
(£8.98 / 100 g)
Organic Kukicha
– traditional Japanese green tea with a mild sweet taste, low caffeine content
50 g
8
Rating 4.9/5, 8 reviews
£5.99
(£11.98 / 100 g)
Organic Gunpowder Green Tea
– fresh, slightly bitter taste from young tea leaves, contributes to concentration and mental refreshment
50 g
16
Rating 4.7/5, 16 reviews
£3.19
(£6.38 / 100 g)
White Monkey Green Tea
– higher grade green tea, fruity and nutty notes, content of beneficial substances
50 g
12
Rating 5.0/5, 12 reviews
£7.99
(£15.98 / 100 g)
Jasmine Green Tea
– loose tea with a floral aroma, gently dried in the sun
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.