– 75% protein content, lactose‑free, sweetened with steviol‑glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Salted caramel 1 000 g
122
Rating 4.5/5, 122 reviews
£49.99
(£5 / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Whey Protein Isolate
– rapidly absorbable protein, minimal sugar and fat, sweetened with steviol‑glycosides
Strawberry 500 g
238
Rating 4.5/5, 238 reviews
£27.99
(£5.60 / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Whey Protein Isolate
– rapidly absorbable protein, minimal sugar and fat, sweetened with steviol‑glycosides
Strawberry 1 000 g
238
Rating 4.5/5, 238 reviews
£49.99
(£5 / 100 g)
Sports Bottle
– super lightweight bottle made from BPA-free plastic, practical design and easy handling, flat valve for high fluid flow
White 550 ml
16
Rating 4.5/5, 16 reviews
£6.49
Sports Bottle
– super lightweight bottle made from BPA-free plastic, practical design and easy handling, flat valve for high fluid flow
Grey 550 ml
16
Rating 4.5/5, 16 reviews
£6.49
Sports Bottle
– super lightweight bottle made from BPA-free plastic, practical design and easy handling, flat valve for high fluid flow
Structured Grey 750 ml
16
Rating 4.5/5, 16 reviews
£9.99
Energy Gel
– a source of fast energy and electrolytes, a combo of 3 fast-absorbing organic carbohydrates, for long-lasting, lower intensity activities
Cocoa 480 g (12 x 40 g)
69
Rating 4.7/5, 69 reviews
£20.99
(£4.37 / 100 g)
Energy Gel
– a source of fast energy and electrolytes, a combo of 3 fast-absorbing organic carbohydrates, for long-lasting, lower intensity activities
Baobab 480 g (12 x 40 g)
38
Rating 4.2/5, 38 reviews
£20.99
(£4.37 / 100 g)
Energy Gel
– a source of fast energy and electrolytes, a combo of 3 fast-absorbing organic carbohydrates, for long-lasting, lower intensity activities
Lemon matcha 480 g (12 x 40 g)
61
Rating 4.3/5, 61 reviews
£20.99
(£4.37 / 100 g)
Omega-3
– natural form of triglycerides, high oxidative stability, EPA and DHA contribute to the maintenance of normal vision, brain and heart function
25 mm 60 capsules
190
Rating 4.7/5, 190 reviews
£12.99
(£0.22 / 1 capsule)
-12 %
Weekly Offers
New
Intra Workout
– drink with carbohydrate, electrolytes and caffeine for prolonged exertion, food supplement
Green apple 50 g
6
Rating 5.0/5, 6 reviews
£1.75
Previous Price: £1.99
(£3.50 / 100 g)
-15 % SALE15
Intra Workout
– drink with carbohydrate, electrolytes and caffeine for prolonged exertion, food supplement
Green apple 750 g
6
Rating 5.0/5, 6 reviews
£27.99
(£3.73 / 100 g)
Electrolytes
– simple ingredients and a fresh taste, in the form of a soluble powder, food supplement
Mango & grapefruit 160 g (20 x 8 g)
560
Rating 4.7/5, 560 reviews
£14.99
(£9.37 / 100 g)
Creatine Creapure®
– with German trademark, increases physical performance during successive short‑term intervals, food supplement
Unflavoured 100 g (20 x 5 g)
237
Rating 4.6/5, 237 reviews
£18.99
(£18.99 / 100 g)
Krill Oil
– branded phospholipid form of omega‑3 Superba2, food supplement
60 capsules
20
Rating 4.8/5, 20 reviews
£22.99
(£0.38 / 1 capsule)
Shaker Pro 2Go
– shaker with two storage compartments, metal spiral, and loop handle – ideal for protein powder or supplements
Sprinkle 450 ml + 150 ml + 100 ml
108
Rating 4.3/5, 108 reviews
£6.99
Shaker Pro 2Go
– shaker with two storage compartments, metal spiral, and loop handle – ideal for protein powder or supplements
Coral Reef 450 ml + 150 ml + 100 ml
108
Rating 4.3/5, 108 reviews
£6.99
Magnesium Drink
– fruit drink with highly absorbable magnesium glycinate, prevents muscle cramps and fatigue
Mango and passion fruit no sweeteners 325 g
5
Rating 4.8/5, 5 reviews
£16.99
(£5.23 / 100 g)
Temporarily sold out
Electrolyte Drink
– drink with electrolytes, coconut water, no refined sugar, sweetened with steviol‑glycosides from stevia
Cherry 500 ml
134
Rating 4.7/5, 134 reviews
Temporarily sold out
Electrolyte Drink
– drink with electrolytes, coconut water, no refined sugar, sweetened with steviol‑glycosides from stevia
Forest berries 500 ml
107
Rating 4.7/5, 107 reviews
Temporarily sold out
Electrolyte Complex
– natural electrolyte drink in sachets – supports hydration and electrolyte balance, sugar-free
Green peach 100 g (10 x 10 g)
29
Rating 4.6/5, 29 reviews
Temporarily sold out
Creatine Creapure®
– with German trademark, increases physical performance during successive short‑term intervals, food supplement
Unflavoured 300 capsules
237
Rating 4.6/5, 237 reviews
Temporarily sold out
Omega-3
– natural form of triglycerides, high oxidative stability, EPA and DHA contribute to the maintenance of normal vision, brain and heart function
25 mm 180 capsules
190
Rating 4.7/5, 190 reviews
Temporarily sold out
Electrolytes
– simple ingredients and a fresh taste, in the form of a soluble powder, food supplement
Watermelon 320 g
231
Rating 4.6/5, 231 reviews
Temporarily sold out
Clear Whey Isolate
– with a fresh fruity taste, sweetened with steviol‑glycosides from stevia, with more than 84% protein
Mandarine 25 g
134
Rating 4.6/5, 134 reviews
Temporarily sold out
Stainless Steel Bottle
750 ml
48
Rating 4.7/5, 48 reviews
Temporarily sold out
Glass Water Bottle
– minimalistic drinking bottle, with a bamboo cap and thermo sleeve, plastic-free
Black 600 ml
54
Rating 4.2/5, 54 reviews
Temporarily sold out
Stainless Steel Lunch Box
– lightweight and highly durable, no plastic, 100% leak-proof
800 ml
69
Rating 4.9/5, 69 reviews
Temporarily sold out
Lifting Straps
– reinforces grip and supports maximum lifted weight, made of comfortable and durable material
1 pair black
25
Rating 4.7/5, 25 reviews
Temporarily sold out
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Swan Lake 400 ml
474
Rating 4.0/5, 474 reviews
Temporarily sold out
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Black 400 ml
474
Rating 4.0/5, 474 reviews
Temporarily sold out
Energy & Focus Tabs
– caffeine, l-theanine and l-tyrosine tablest to support concentration and performance, sweetened with stevia
Orange 60 tablets
102
Rating 4.2/5, 102 reviews
Temporarily sold out
Energy & Focus Powder
– powdered drink with caffeine and magnesium to promote concentration and reduce fatigue, sweetened with steviol glycosides
Mango 195 g
53
Rating 4.5/5, 53 reviews
Temporarily sold out
Energy & Focus Powder
– powdered drink with caffeine and magnesium to promote concentration and reduce fatigue, sweetened with steviol glycosides
Peach 195 g
46
Rating 4.5/5, 46 reviews
Temporarily sold out
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Latte 400 ml
474
Rating 4.0/5, 474 reviews
Temporarily sold out
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Forest fruit 400 ml
474
Rating 4.0/5, 474 reviews
Temporarily sold out
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Rose 400 ml
474
Rating 4.0/5, 474 reviews
Temporarily sold out
Liquid Chalk
– liquid chalk for climbing, weightlifting and gymnastics, for a strong grip without the mess
200 ml
15
Rating 4.7/5, 15 reviews
Temporarily sold out
-15 % SALE15
Cyclic Dextrine
– rapidly absorbable sugars in the form of cluster dextrin, energy before, during and after endurance performance, does not cause intestinal discomfort, Food supplement
900 g
1
Rating 5.0/5, 1 review
Temporarily sold out
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
White chocolate 900 g
90
Rating 4.5/5, 90 reviews
Temporarily sold out
-15 % SALE15
Stimulant-Free Pre-Workout 3.0
– 7 active ingredients, including beetroot extract, L-citrulline and choline, without caffeine and beta-alanine
Strawberry & lime 390 g
38
Rating 4.2/5, 38 reviews
Temporarily sold out
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Unflavoured 2 000 g
3246
Rating 4.5/5, 3246 reviews
Temporarily sold out
Lactose-free
Lactose Free Whey Protein
– 75% protein content, lactose‑free, sweetened with steviol‑glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Chocolate shake 1 000 g
298
Rating 4.4/5, 298 reviews
Temporarily sold out
Lactose-free
Lactose Free Whey Protein
– 75% protein content, lactose‑free, sweetened with steviol‑glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Vanilla cream 1 000 g
417
Rating 4.5/5, 417 reviews
Temporarily sold out
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Red velvet 400 ml
474
Rating 4.0/5, 474 reviews
Temporarily sold out
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Pool 400 ml
474
Rating 4.0/5, 474 reviews
Temporarily sold out
Shaker Pro 2Go
– shaker with two storage compartments, metal spiral, and loop handle – ideal for protein powder or supplements
Superhero 450 ml + 150 ml + 100 ml
108
Rating 4.3/5, 108 reviews
Temporarily sold out
Shaker Pro 2Go
– shaker with two storage compartments, metal spiral, and loop handle – ideal for protein powder or supplements
Moss 450 ml + 150 ml + 100 ml
108
Rating 4.3/5, 108 reviews
Temporarily sold out
Tritan Shaker Pro
– made of highly resistant material, with rounded bottom and spiral for perfect mixing, leak-proof and doesn't smell
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.