– rapidly absorbable protein, minimal sugar and fat, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate 1 000 g
302
Rating 4.6/5, 302 reviews
£49.99
(£5 / 100 g)
Energy Gel
– a source of fast energy and electrolytes, a combo of 3 fast-absorbing organic carbohydrates, for long-lasting, lower intensity activities
Cocoa 40 g
69
Rating 4.7/5, 69 reviews
£1.99
(£4.98 / 100 g)
Energy Gel
– a source of fast energy and electrolytes, a combo of 3 fast-absorbing organic carbohydrates, for long-lasting, lower intensity activities
Baobab 40 g
38
Rating 4.2/5, 38 reviews
£1.99
(£4.98 / 100 g)
Energy Gel
– a source of fast energy and electrolytes, a combo of 3 fast-absorbing organic carbohydrates, for long-lasting, lower intensity activities
Lemon matcha 40 g
61
Rating 4.3/5, 61 reviews
£1.99
(£4.98 / 100 g)
-20 % SALE20
Clear Whey Isolate
– with a fresh fruity taste, sweetened with steviol‑glycosides from stevia, with more than 84% protein
Mandarine 500 g
134
Rating 4.6/5, 134 reviews
£37.99
(£7.60 / 100 g)
Stainless Steel Lunch Box
– lightweight and highly durable, no plastic, 100% leak-proof
500 ml
69
Rating 4.9/5, 69 reviews
£13.19
Electrolytes
– simple ingredients and a fresh taste, in the form of a soluble powder, food supplement
Mandarine 320 g
92
Rating 4.7/5, 92 reviews
£17.99
(£5.62 / 100 g)
Creatine
– pure micronized creatine monohydrate, highly absorbable, HPLC tested, supports strength and performance
Unflavoured 300 g
183
Rating 4.8/5, 183 reviews
£12.79
(£4.26 / 100 g)
Creatine Creapure®
– with German trademark, increases physical performance during successive short‑term intervals, food supplement
Lemon 120 tablets
1
Rating 5.0/5, 1 review
£22.99
(£0.19 / 1 tablet)
Plant based 🌱
Clear Plant Protein
– vegan protein lemonade with 75% protein, only 7 ingredients, sweetened with steviol glycosides
Peach iced tea
41
Rating 3.9/5, 41 reviews
from £2.29
(from £5.71 / 100 g)
Plant based 🌱
Clear Plant Protein
– vegan protein lemonade with 75% protein, only 7 ingredients, sweetened with steviol glycosides
Mango and orange
41
Rating 3.9/5, 41 reviews
£2.29
(£11.45 / 100 g)
New
Sports Bottle
– super lightweight bottle made from BPA-free plastic, practical design and easy handling, flat valve for high fluid flow
Beige 550 ml
16
Rating 4.5/5, 16 reviews
£6.49
Shaker
– bottle with internal strainer for quick mixing of the drink
Transparent white 300 ml
222
Rating 4.3/5, 222 reviews
£2.99
Synephrine
– bitter orange extract, 10mg per tablet, boosts metabolic rate
90 tablets
14
Rating 4.5/5, 14 reviews
£8.99
(£0.10 / 1 tablet)
Tribulus Terrestris
– extra strong extract supporting body and muscle tone, energy and natural immunity, standardized to 40% protodioscin and 90% saponins, in vegan capsules
90 capsules
10
Rating 4.0/5, 10 reviews
£19.99
(£0.22 / 1 capsule)
Stainless Steel Lunch Box
– lightweight and highly durable, no plastic, 100% leak-proof
1200 ml
69
Rating 4.9/5, 69 reviews
£17.59
L-Theanine
– 100 mg of L-theanine in 1 capsule, green tea extract, food supplement
90 capsules
16
Rating 4.2/5, 16 reviews
£7.59
(£0.08 / 1 capsule)
Great value
Grips
– firmer grip on the trapeze without tearing palms
1 pair black
7
Rating 5.0/5, 7 reviews
£13.59
Fat Burner 2.0
– 10 active ingredients, a formula enriched with chromium to support effective macronutrient metabolism, food supplement
120 capsules
30
Rating 4.2/5, 30 reviews
£24.99
(£0.21 / 1 capsule)
Cordyceps
– 40% mushroom extract from the Himalayas – for immune support and vitality
90 capsules
3
Rating 5.0/5, 3 reviews
£9.99
(£0.11 / 1 capsule)
-15 % SALE15
Intra Workout
– drink with carbohydrate, electrolytes and caffeine for prolonged exertion, food supplement
Peach and orange 750 g
68
Rating 4.4/5, 68 reviews
£27.99
(£3.73 / 100 g)
Natural Caffeine
– coffee bean extract NATCAFF®, 100mg per tablet – supports both physical and mental performance
90 tablets
35
Rating 4.5/5, 35 reviews
£5.49
(£0.06 / 1 tablet)
Magnesium Drink
– fruit drink with highly absorbable magnesium glycinate, prevents muscle cramps and fatigue
Lemon 325 g
111
Rating 4.6/5, 111 reviews
£16.99
(£5.23 / 100 g)
Magnesium Drink
– fruit drink with highly absorbable magnesium glycinate, prevents muscle cramps and fatigue
Green apple 325 g
207
Rating 4.4/5, 207 reviews
£16.99
(£5.23 / 100 g)
L-Glutamine
– fermented l-glutamine powder – supports muscle recovery, immunity, digestion, and brain health, ideal for athletes and those under stress
Unflavoured 500 g
19
Rating 4.7/5, 19 reviews
£14.99
(£3 / 100 g)
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Nude 600 ml
474
Rating 4.0/5, 474 reviews
£4.99
Prodigy Powder
– 4 natural extracts, patented form of citicoline Cognizin®, support for concentration thanks to caffeine, food supplement
Berry lemonade 195 g
23
Rating 4.6/5, 23 reviews
£17.99
(£9.23 / 100 g)
Finger Tape
– cotton tape for reliable protection and support in weightlifting, gymnastics, climbing and other sports
5 cm x 10 m
5
Rating 5.0/5, 5 reviews
£3.49
Vegan Omega-3
– EPA and DHA-rich algae oil with vitamins D3 and K2 in a highly absorbable liquid form
90 ml
11
Rating 4.6/5, 11 reviews
£34.99
(£38.88 / 100 ml)
Prodigy Powder
– 4 natural extracts, patented form of citicoline Cognizin®, support for concentration thanks to caffeine, food supplement
Juicy Fruit 195 g
18
Rating 4.1/5, 18 reviews
£17.99
(£9.23 / 100 g)
Acetyl-L-Carnitine
– 500 mg Acetyl-L-Carnitine in one capsule
90 capsules
4
Rating 5.0/5, 4 reviews
£19.99
(£0.22 / 1 capsule)
Shaker Pro 2Go
– shaker with two storage compartments, metal spiral, and loop handle – ideal for protein powder or supplements
Velvet 450 ml + 150 ml + 100 ml
108
Rating 4.3/5, 108 reviews
£6.99
Magnesium Drink
– fruit drink with highly absorbable magnesium glycinate, prevents muscle cramps and fatigue
Forest fruit 325 g
72
Rating 4.7/5, 72 reviews
£16.99
(£5.23 / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Strawberry with lime sweetened with steviol glycosides 800 g
84
Rating 4.5/5, 84 reviews
£13.99
(£1.75 / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Red grapefruit no sweeteners 800 g
52
Rating 4.4/5, 52 reviews
£13.99
(£1.75 / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Tropical fruit sweetened with steviol glycosides 800 g
191
Rating 4.7/5, 191 reviews
£13.99
(£1.75 / 100 g)
Ion Drink
– hypotonic sports drink with carbohydrates and electrolytes, food supplement
Orange sweetened with steviol glycosides 800 g
99
Rating 4.5/5, 99 reviews
£13.99
(£1.75 / 100 g)
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Unflavoured 1 000 g
100
Rating 4.4/5, 100 reviews
£44.99
(£4.50 / 100 g)
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Vanilla 1 000 g
125
Rating 4.4/5, 125 reviews
£44.99
(£4.50 / 100 g)
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Strawberry 1 000 g
89
Rating 4.2/5, 89 reviews
£44.99
(£4.50 / 100 g)
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate 1 000 g
90
Rating 4.6/5, 90 reviews
£44.99
(£4.50 / 100 g)
Energy Gel
– a source of fast energy and electrolytes, a combo of 3 fast-absorbing organic carbohydrates, for long-lasting, lower intensity activities
Mango 480 g (12 x 40 g)
187
Rating 4.5/5, 187 reviews
£20.99
(£4.37 / 100 g)
Shaker Pro
– round-bottom protein shaker with metal spiral and carrying loop – leak-proof design
Tangerine 400 ml
474
Rating 4.0/5, 474 reviews
£4.49
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate and hazelnut 900 g
128
Rating 4.5/5, 128 reviews
£44.97
(£5 / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate 900 g
112
Rating 4.7/5, 112 reviews
£44.99
(£5 / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Unflavoured 900 g
245
Rating 4.4/5, 245 reviews
£44.99
(£5 / 100 g)
Shaker Pro 2Go
– shaker with two storage compartments, metal spiral, and loop handle – ideal for protein powder or supplements
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.