– a cup full of creamy filling, without preservatives, made from ingredients from organic farming
Coconut 39 g (3 x 13 g)
575
Rating 4.5/5, 575 reviews
£2.29
(£5.87 / 100 g)
Nut Butter Topping
– creamy topping, easy dosing, no added sugar or synthetic additives
Peanut Butter 250 g
210
Rating 4.8/5, 210 reviews
£4.39
(£1.76 / 100 g)
Pre‑Workout
– blend for preparing a beverage containing caffeine, taurine, and L‑theanine, caffeine helps improve alertness and concentration, intended for use before physical activity, food supplement
Orange peach
90
Rating 4.1/5, 90 reviews
£15.99
(£6.66 / 100 g)
Black Maca
– natural extract from black Maca, supports libido and contributes to the maintenance of physical and mental health, Food supplement
90 capsules
13
Rating 4.6/5, 13 reviews
£10.49
(£0.12 / 1 capsule)
Coconut Cubes
– crispy freeze-dried fruit, covered with coconut milk, without lecithins and polishes
Blueberry 100 g
153
Rating 4.2/5, 153 reviews
£6.49
(£6.49 / 100 g)
Coconut Cubes
– crispy freeze-dried fruit, covered with coconut milk, without lecithins and polishes
Strawberry 100 g
113
Rating 4.4/5, 113 reviews
£6.49
(£6.49 / 100 g)
Coenzyme Q10
– ubiquinol with the most absorbable form on the market, supplemented with vitamin E
60 capsules
8
Rating 4.5/5, 8 reviews
£12.29
(£0.20 / 1 capsule)
Freeze Dried Bananas
– 100% gently dried fruit that is divinely crunchy and tastes like fresh
50 g
56
Rating 4.5/5, 56 reviews
£2.49
(£4.98 / 100 g)
Marine Collagen Complex
– 2500 mg of branded fish collagen containing zinc, which contributes to the normal condition of skin, hair and nails, food supplement
150 capsules
19
Rating 4.6/5, 19 reviews
£11.99
(£0.08 / 1 capsule)
Freeze Dried Strawberries
– 100% fruit, gently freeze‑dried, with a divine crunch and the taste of fresh strawberries
50 g
275
Rating 4.8/5, 275 reviews
£3.79
(£7.58 / 100 g)
Organic Energy Ball
– Organic fruit balls with filling, high fibre content, vegan and gluten‑free
Strawberry jam 30 g
172
Rating 4.5/5, 172 reviews
£1.57
(£5.23 / 100 g)
Organic Energy Ball
– Organic fruit balls with filling, high fibre content, vegan and gluten‑free
Blueberry and apple 30 g
142
Rating 4.6/5, 142 reviews
£1.59
(£5.30 / 100 g)
Pre‑Workout
– blend for preparing a beverage containing caffeine, taurine, and L‑theanine, caffeine helps improve alertness and concentration, intended for use before physical activity, food supplement
Apple and kiwi 240 g
65
Rating 4.5/5, 65 reviews
£15.99
(£6.66 / 100 g)
Hummus
– chickpea spread made with olive oil and tahini – creamy texture, delicate flavour, 100% natural, no seed oils
Smoked paprika 140 g
216
Rating 4.5/5, 216 reviews
£1.99
(£1.42 / 100 g)
Energy & Focus Drink
– refreshing sparkling energy drink with caffeine to support physical and mental performance, sweetened with steviol‑glycosides, food supplement
Lemon and lime 330 ml
553
Rating 4.2/5, 553 reviews
£1.99
(£0.60 / 100 ml)
Ginkgo Biloba
– 24:6 standardised leaf extract – supports memory, brain health and blood circulation
90 capsules
9
Rating 4.6/5, 9 reviews
£16.99
(£0.19 / 1 capsule)
Joint Complex
– Glucosamine, chondroitin and MSM supplemented with Boswellia serrata resin extract to support normal joint health
90 capsules
13
Rating 4.2/5, 13 reviews
£11.99
(£0.13 / 1 capsule)
Greens Mix
– 13 active ingredients including 4 superfoods, Chlorella and spirulina help support vitality and the immune system, Food supplement
Lemonade 300 g
695
Rating 3.9/5, 695 reviews
£22.99
(£7.66 / 100 g)
Zinc
– chelated zinc bisglycinate, providing 100% RI per capsule, supports immune system
200 capsules
287
Rating 4.8/5, 287 reviews
£9.99
(£0.05 / 1 capsule)
Nasal Strips
– adhesive nose strips for easier breathing, better sleep, reduced snoring – and ideal for athletes
30 pcs
69
Rating 3.6/5, 69 reviews
£6.99
Freeze Dried Mango
– 100% gently dried crunchy fruit without added sugar
– grass‑fed collagen peptides powder – supports skin and nail health, and joint function
Peach 200 g
165
Rating 4.8/5, 165 reviews
£13.99
(£7 / 100 g)
Grass-Fed
Grass‑fed Collagen Drink + Vitamin C
– grass‑fed collagen peptides powder – supports skin and nail health, and joint function
Orange 200 g
117
Rating 4.9/5, 117 reviews
£13.99
(£7 / 100 g)
Protein Nut Spread
– 100% natural nut butter with grass-fed protein
Salted caramel 350 g
740
Rating 4.7/5, 740 reviews
£10.49
(£3 / 100 g)
Pre-Workout 3.0
– extra strong kicker, with caffeine for performance support, contains beta-alanine, choline, taurine and powerful natural extracts
2 flavours
51
Rating 4.2/5, 51 reviews
£32.99
(£7.33 / 100 g)
Hummus
– chickpea spread made with olive oil and tahini – creamy texture, delicate flavour, 100% natural, no seed oils
Curry 140 g
76
Rating 4.6/5, 76 reviews
£1.99
(£1.42 / 100 g)
Hummus
– chickpea spread made with olive oil and tahini – creamy texture, delicate flavour, 100% natural, no seed oils
Roasted onion 140 g
163
Rating 4.5/5, 163 reviews
£1.99
(£1.42 / 100 g)
-15 % PROTEIN15
Micellar Casein Protein
– slow‑absorbing protein, dense creamy texture, sweetened with steviol‑glycosides
Chocolate 1 000 g
90
Rating 4.6/5, 90 reviews
£44.99
(£4.50 / 100 g)
Apple Chips
– dried ultra crispy slices, made from premium apples, no frying, no sulphites
Natural 30 g
70
Rating 5.0/5, 70 reviews
£1.49
(£4.97 / 100 g)
Energy Gel
– a source of fast energy and electrolytes, a combo of 3 fast-absorbing organic carbohydrates, for long-lasting, lower intensity activities
Mango 40 g
188
Rating 4.5/5, 188 reviews
£1.99
(£4.98 / 100 g)
-20 % PROTEIN20
Grass-Fed
Grass‑Fed Multi Whey Protein
– more than 77% whey concentrate, isolate and casein, effective immediately after training as well as during prolonged protein deficiency, sweetened with steviol‑glycosides
Vanilla 900 g
135
Rating 4.7/5, 135 reviews
£44.99
(£5 / 100 g)
Organic Plant Protein Energy Balls
– soft snack filled with liquid filling, sprinkled with nuts, premium organic ingredients, combination of rice and pea protein
Strawberry Coconut 45 g (3 x 15 g)
65
Rating 4.4/5, 65 reviews
£2.49
(£5.53 / 100 g)
Nut Spread Topping
– creamy coating with a high nut content, rich in fiber and unsaturated fats, made from 100% natural ingredients
Pistachios 270 g
121
Rating 4.8/5, 121 reviews
£13.49
(£5 / 100 g)
Fruit Stripes
– 100% Czech and Slovak fruit, no added sugar or preservatives, 200 g fruit per 20 g product
Apple & strawberry 20 g
163
Rating 4.7/5, 163 reviews
£1.39
(£6.95 / 100 g)
100% Cashew Butter
– creamy nut butter, sweet buttery taste with a hint of caramel, source of unsaturated fats and plant protein
Smooth 1 000 g
354
Rating 4.9/5, 354 reviews
£14.99
(£1.50 / 100 g)
100% Cashew Butter
– creamy nut butter, sweet buttery taste with a hint of caramel, source of unsaturated fats and plant protein
Smooth 500 g
354
Rating 4.9/5, 354 reviews
£8.49
(£1.70 / 100 g)
Freeze‑Dried Coconut
– freeze‑dried coconut pieces, sweet and crunchy, a natural source of plant‑based fats
50 g
33
Rating 4.6/5, 33 reviews
£4.49
(£8.98 / 100 g)
Creatine Creapure®
– with German trademark, increases physical performance during successive short‑term intervals, food supplement
Unflavoured 300 g
238
Rating 4.6/5, 238 reviews
£26.99
(£9 / 100 g)
Cashew Nuts natural
– crunchy snack with a sweet buttery taste, source of unsaturated fats, unsalted
W320 1 000 g
312
Rating 4.9/5, 312 reviews
£11.49
(£1.15 / 100 g)
Protein Crispies
– super crunchy protein balls with complete protein, great with cereals, porridges, and yoghurts
Dark chocolate 130 g
162
Rating 4.9/5, 162 reviews
£7.49
(£5.76 / 100 g)
-20 % PROTEIN20
Free shipping
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Vanilla 2 000 g
3180
Rating 4.6/5, 3180 reviews
£89.99
(£4.50 / 100 g)
-20 % PROTEIN20
Free shipping
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Chocolate 2 000 g
2014
Rating 4.4/5, 2014 reviews
£89.99
(£4.50 / 100 g)
-20 % PROTEIN20
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Unflavoured 1 000 g
3248
Rating 4.5/5, 3248 reviews
£49.99
(£5 / 100 g)
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Vanilla 30 g
3180
Rating 4.6/5, 3180 reviews
£2.49
(£8.30 / 100 g)
-20 % PROTEIN20
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Strawberry milkshake 1 000 g
1212
Rating 4.4/5, 1212 reviews
£49.99
(£5 / 100 g)
-20 % PROTEIN20
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Cinnamon Roll 1 000 g
2324
Rating 4.3/5, 2324 reviews
£49.99
(£5 / 100 g)
-20 % PROTEIN20
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Salted caramel 1 000 g
2121
Rating 4.3/5, 2121 reviews
£49.99
(£5 / 100 g)
-20 % PROTEIN20
Grass‑Fed Whey Protein
– from the milk of grass‑fed cows from sustainable farms, sweetened with steviol glycosides, ultrafiltered at low temperatures
Pistachios 1 000 g
499
Rating 4.3/5, 499 reviews
£49.99
(£5 / 100 g)
-12 %
Weekly Offers
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Chocolate 30 g
344
Rating 4.5/5, 344 reviews
£2.19
Previous Price: £2.49
(£7.30 / 100 g)
-20 % PROTEIN20
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Chocolate with hazelnuts 1 000 g
353
Rating 4.5/5, 353 reviews
£44.99
(£4.50 / 100 g)
-20 % PROTEIN20
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Vanilla 1 000 g
968
Rating 4.7/5, 968 reviews
£44.99
(£4.50 / 100 g)
-20 % PROTEIN20
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Chocolate 1 000 g
434
Rating 4.6/5, 434 reviews
£44.99
(£4.50 / 100 g)
-20 % PROTEIN20
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Unflavoured 1 000 g
865
Rating 4.5/5, 865 reviews
£44.99
(£4.50 / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Vanilla 30 g
968
Rating 4.7/5, 968 reviews
£2.49
(£8.30 / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Chocolate with hazelnuts 30 g
353
Rating 4.5/5, 353 reviews
£2.49
(£8.30 / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
Cinnamon Cereal Milk 30 g
568
Rating 4.5/5, 568 reviews
£2.49
(£8.30 / 100 g)
Whey Protein
– ultrafiltered by CFM method at low temperatures, high protein and BCAA content, sweetened with steviol glycosides
White chocolate 30 g
361
Rating 4.5/5, 361 reviews
£2.49
(£8.30 / 100 g)
-20 % PROTEIN20
Clear Whey Isolate
– with a fresh fruity taste, sweetened with steviol‑glycosides from stevia, with more than 84% protein
Lemon splash 500 g
671
Rating 4.4/5, 671 reviews
£37.99
(£7.60 / 100 g)
-20 % PROTEIN20
Clear Whey Isolate
– with a fresh fruity taste, sweetened with steviol‑glycosides from stevia, with more than 84% protein
Feel free to take a cookie 🍪 - it helps make your shopping experience more convenient by keeping your cart full, remembering your login and ensuring your entire trip goes smoothly.